«Ірокс» одні й ті ж квадратні метри продає двічі, — мешканці

0


Відео: Львівський прес-клуб

Мешканці дворівневих квартир у будинку за адресою вул. Шевченка, 418 у Львові нещодавно довідалися, що їхні мансарди належать не їм, а невідомому їм ТзОВ «Галичбудмонтаж». Забудовник ПрАТ «ІРОКС» продав одні й ті ж мансарди і мешканцям, і ТзОВ, яке належить вищезгаданому забудовникові.

Про це сьогодні,11 квітня, під час прес-конференції на тему «За якими схемами забудовник ПрАТ «ІРОКС» забирає в мешканців квартири», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила власник житла у будинку за адресою вул. Шевченка, 418 (Рясне) Жанна Хвесь.
За її словами, вона придбала квартиру за цією адресою на 10 поверсі. І забудовник запропонував приєднати до квартири горище, щоби зробити дворівневе приміщення.

— У листопаді 2012 року ми отримали кошторис та рахунок для оплати робіт. На горищі повинні були зробити вікна та  вихід на це горище, — вона наголошує, що іншого входу на ці горища, як через квартири на 10 поверсі, немає. 
Наступного року БТІ надало технічні паспорти на ці квартири.

— За нашим паспортом наші помешкання складаються з приміщення на 10 поверсі та приміщенням над ним. Воно називається мансардою, — розповідає власниця квартири.
Звісно, виплативши всі кошти, мешканці захотіли оформити право власності на свої помешкання. Проте їм відмовили, тому що, як з’ясувалося, забудовник побудував будинок з порушенням законодавства. Мешканці, які виконали всі свої зобов’язання, звернулися до суду. І тут стало відомо, що їхні мансарди їм не належать. 

— Через рік після того, як ПрАТ «ІРОКС» уклало договори з мешканцями про продаж квартир з мансардами, він уклав договори про продаж самих мансард  ТзОВ «Галичбудмонтаж». Але згодом стало відомо, що засновниками ПрАТ «ІРОКС»  та ТзОВ «Галичбудмонтаж» є одні і ті ж особи. Іншими словами, наші мансарди вони продали самі собі, — каже Жанна Хвесь.
Мешканці звернулися до поліції. І за їхньою колективною заявою зареєстроване кримінальне провадження у Шевченківському райвідділі поліції.

Адвокат Володимир Цитульський допомагає мешканцям квартири № 178 у будинку на вулиці Шевченка, 418 оформити право власності на їхню квартиру.

— Мої довірителі 25 серпня 2011 року уклали договір з  ПрАТ «ІРОКС» про купівлю недобудованої квартири та договір про добудову дворівневої квартири.  В договорі чітко вказано, що має бути збудовано. Це – дворівнева квартира на 10 поверсі з приміщенням над ним. Дворівневість цієї квартири чітко передбачено цим договором.  ПрАТ «ІРОКС» зобов’язалося виконати роботи та передати квартиру моїм довірителям, які сплатили за це гроші. Гроші вони сплатили ще у 2011 році. На це є квитанції, — пояснює тонкощі договору адвокат.

За його словами, в 2014 році ще відбувалося певне листування, забудовник та власник квартири з’ясовували окремі нюанси, власник доплачував за роботи. І вважав себе повноправним власником. 

— Потім з БТІ прийшла людна з певним технічним засобами, обміряла те, що збудовано. І за наслідками цієї експертизи та на замовлення ПрАТ «ІРОКС» виготовила технічний паспорт, в якому відображено: «квартира №178 -дворівнева з окремих одним входом з квартири на 10 поверсі. Тобто ПрАТ «ІРОКС» збудувало  моїм довірителям ту квартиру, яку вони замовили, — каже Володимир Цитульський.

Квартиру передали власникам. І жодних зауважень від забудовника не було.

— У тому числі немає вимог про оплату, про те, що на це приміщення претендують інші особи. Але, щоби мої довірителі змогли цілком набути право власності на цю квартиру, потрібно було здійснити державну реєстрацію. Низку документів повинні подати мої довірителі, а низку документів – забудовник. Проте ПрАТ «ІРОКС» не надало документів. Тому мої довірителі не змогли зареєструвати своє право власності. Тому що земля, на якій збудовано будинок, забудовнику не належить. Ще з 2013 році Шевченківській відділ міліції у Львові відкрив провадження проти цього забудовника за незаконне захоплення землі за адресою вулиця Шевченка 418, — розповідає адвокат.

Отож, мешканці змушені були звернутися до суду. Рішенням суду від 4 березня 2015 року вони таки стали власниками своєї квартири. А через рік, 24 червня 2016 року, на це рішення ТзОВ «Галичбудмонтаж»  подає апеляцію.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий