Fama опублікувала рейтинги партій на місцевих виборах у Львові. «Варта» і «Самопоміч» стрімко нарощують прихильників

Як свідчать оприлюднені 11 вересня результати ^(https://fama.agency/polityka/yaki-partiyi-do-lmr-pidtrymuyut-lviv-yany-u-veresni/) опитування львівської соціологічної агенції Fama, проведеного протягом 1-7 вересня на замовлення громадської організації «Варта», сформувати наступну Львівську міськраду (точніше раду Львівської ОТГ) можуть лише п’ять партій – «Європейська солідарність», «Самопоміч», «Варта», «Свобода» і «Голос». На межі подолання виборчого бар’єру балансує також партія «Слуга народу».

Станом на вересень (місцеві вибори ^(https://zaxid.net/mistsevi_vibori_2020_v_ukrayini_yak_golosuvati_noviy_byuleten_priklad_n1505588), нагадаємо, відбудуть в кінці жовтня) очолюють рейтинг електоральних симпатій львів’ян «Європейська солідарність» (36%), «Самопоміч» (20%), «Варта» (10%), «Свобода» (8%) і «Голос» (7%).

Найбільш динамічно (порівняно з попереднім опитуванням ^(https://zaxid.net/zaxid.net/sotsiologi_vpershe_zamiryali_reytingi_na_viborah_u_lvivskiy_otg_n1504694) у червні) нарощує рейтинг «Варта ^(https://zaxid.net/varta_tag53323/)», яка за три місяці зросла з 4% до 10%. Помітно зросла також підтримка «Самопомочі ^(https://zaxid.net/samopomich_tag49030/)» (+4%). Натомість «Голос ^(https://zaxid.net/partiya_golos_tag53228/)» втратив майже половину потенційних виборців (рейтинг партії знизився до 7% з 13% у червні). «Європейська солідарність ^(https://zaxid.net/yevropeyska_solidarnist_bpp_tag52603/)» (-1%) і «Свобода ^(https://zaxid.net/vo_svoboda_tag51673/)» (+1%) показали несуттєве коливання.

Близькі до подолання виборчого бар’єру також «Слуга народу ^(https://zaxid.net/sluga_tag53227/)» (5%) і «Батьківщина ^(https://zaxid.net/vo_batkivshhina_tag43664/)» (4%). СН за три місяці зросла на один процентний пункт, тоді як рейтинг партії Юлії Тимошенко не змінився.

Деталізована структура рейтингу політичних партій до ЛМР станом на вересень 2020 року: *

Для збільшення зображення натисніть на таблицю ^(https://zaxid.net/resources/photos/news/202009/1507542_2084133.jpg?202009111417)

* Група прихильників політичних партій не є однорідною: хтось одностайний у своєму виборі, хтось лише симпатизує, хтось обирає між декількома партіями, а хтось взагалі не знає за кого голосуватиме на виборах. Таким чином, у структурі рейтингу кожної з партій виділено «ядро», «резерв», «потенціал». Ядро рейтингу – мінімальний розмір рейтингу партії чи кандидата, тобто частка виборців, які цілком визначені у своєму виборі і не розглядають альтернатив при ідентифікації своєї електоральної прихильності. Резерв рейтингу – показник електоральної прихильності виборців до партії чи кандидата, який формується із виборів різної міри визначеності респондентів, які, не розглядаючи альтернатив, обирають того чи іншого кандидата. Потенціал рейтингу – максимальний можливий розмір рейтингу партії чи кандидата в даний момент часу, тобто частка виборців, які гіпотетично готові голосувати за вказану політичну силу чи кандидата.

Математична модель розрахунку показника моделювання електорального вибору в момент опитування, враховуючи варіацію електоральних преференцій виборців та рівень і міру їхньої визначеності, формує уніфікований показник (вказаний у тексті новини), який ілюструє результати виборчих перегонів на гіпотетичних виборах у момент опитування.

***

Опитування проведене соціологічною агенцією Fama ^(https://fama.agency/) з 1 по 7 вересня 2020 року. Загалом було опитано 800 мешканців Львівської ОТГ, віком від 18 років. Вибіркова сукупність є репрезентативною до повнолітнього населення Львова. Опитування проводилось методом face-to-face інтерв’ю, за місцем поживання респондента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter