Cлідчі підозрюють у смерті бібліотекарки на Львівщині службову особу

14:42 16 грудня 2020 р.

Два роки тому у приміщенні бібліотеки, розташованої в одному з сіл Миколаїського району, загинула бібліотекарка — 57-річна місцева мешканка. Її смерть настала внаслідок отруєння продуктами згоряння.

Як встановили правоохоронці, витік продуктів згоряння, якими отруїлась жінка, стався через самовільне поновлення подачі газу до несправного опалювального пристрою (печі) у приміщенні бібліотеки, самовільне відключення сигналізатора мікроконцентрації чадного газу, не забезпечення належного технічного стану димових і вентиляційних каналів. 

Про це повідомила ^(https://www.facebook.com/MVS.LVIV/posts/5338420059531689?__cft__[0]=AZX0UB018QPLnqVqFpBPppRXfZSxwzROHhVIR371dMuJtjdFpYiA26jHfCvdItoJocM8tSsMKtbc9xxJ1kMGZgxtolI5K41T1mkVUTbgsVZRke0uY1vJEEeo-WPyDJQS6ZoYnHsDnY5lfFyhghkBdLgj&__tn__=%2CO%2CP-R) поліція Львівської області, пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news).

Як встановили слідчі Миколаївського відділення поліції, 14 грудня 2018 року у приміщенні бібліотеки, розташованої в одному з сіл Миколаївського району, загинула бібліотекарка — 57-річна місцева мешканка. Працівниця опалювала  робоче місце за допомогою кахельної печі, до якої підведено газ, як встановили медики, її смерть під час виконання трудових обов’язків, настала внаслідок отруєння продуктами згоряння (оксидом вуглецю).

У рамках досудового розслідування були призначені комплексна комісійна судова пожежно-технічна експертиза, а також інженерно-технічна експертиза з охорони праці та безпеки життєдіяльності. За висновками експертів, причиною витоку продуктів згоряння стало самовільне поновлення подачі газу до несправного опалювального пристрою (печі) у приміщенні бібліотеки, а також самовільне відключення сигналізатора мікроконцентрації чадного газу.

Як встановили слідчі, це стало можливим через недотримання нормативно-технічних вимог та невиконання своїх посадових обов’язків службовою особою Миколаївської централізованої бібліотечної системи, відповідальною за охорону праці та справність газового обладнання – 48-річною мешканкою райцентру.

Слідчі територіального підрозділу поліції, за процесуального керівництва Золочівської місцевої прокуратури, повідомили завідуючій відділом про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.271 (Порушення вимог законодавства про охорону праці) Кримінального кодексу України. 

Санкція статті передбачає покарання — виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Досудове розслідування триває.

На Львівщині підпалили дільничний пункт поліції ^(https://dailylviv.com/news/kryminal/na-lvivshchyni-pidpalyly-dilnychyi-punkt-politsiyi-88061)

Евакуювали 400 учнів: у школі на Львівщині розпилили газ з балончика ^(https://dailylviv.com/news/kryminal/evakuyuvaly-400-uchniv-u-shkoli-na-lvivshchyni-rozpylyly-haz-z-balonchyka-87970)