Євросоюз назвав умови відкриття кордонів для українських туристів. Щоб кордони з ЄС стали знову відкритими, Україна має масово тестувати людей на коронавірус

До теми

Станом на 16 жовтня Україна не відповідає жодному з трьох критеріїв для подорожей країнами Європейського Союзу. Також Україна потрапила до так званої «сірої» зони через недостатню кількість тестувань методом ПЛР, заявив головний державний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Як розповів він на брифінгу ^(https://www.facebook.com/moz.ukr/videos/654967291885831/) в п’ятницю, 16 жовтня, ЄС відкриє кордони для туристів, якщо Україна відповідатиме трьом основним критеріям:

  • охоплення тестування на 100 тисяч населення протягом семи днів має бути на рівні 300 і більше;
  • частка позитивних тестів серед всіх проведених тестів методом ПЛР повинна бути меншою за 4%;
  • інцидентність захворювання повинна бути на рівні 25 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів.

На підставі цих трьох показників встановлюються рівні епідеміологічної небезпеки: «червоний», «жовтий» або «зелений», але також є ще й «сірий» – до цієї зони потрапляють країни, які не відповідають критерію за охопленням тестуванням.

Зараз Україна не відповідає жодному з цих критеріїв. На 100 тисяч населення проводять 120 ПЛР-тестів, 18% з них виявляються позитивними. 179 українців зі 100 тисяч мають підтверджений Covid-19.

Згідно з критеріями Євросоюзу, поділ на зони відбувається так:

  • якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий за 25, а відсоток позитивних результатів тестів нижчий за 4%, то країна потрапляє в «зелену» зону;
  • якщо показник нових випадків за 14 днів нижчий за 50, але кількість позитивних результатів тестів становить 4% або вище, або, якщо показник нових випадків за 14 днів – від 25 до 150, а кількість позитивних результатів тестів нижча за 4%, то країна потрапляє до «помаранчевої» зони;
  • якщо показник нових випадків за 14 днів становить 50 або вище, а рівень позитивності тестів – 4% чи вищий, або якщо показник нових випадків за 14 днів перевищує 150, то країна потрапляє до «червоної» зони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми