Як живе Самбір після рішення міськради про бойкот карантину. Репортаж ZAXID.NET. Міська влада називає введення «червоного» рівня небезпеки необґрунтованим

%d1%8f%d0%ba-%d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%b5-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%b1%d1%96%d1%80-%d0%bf%d1%96%d1%81%d0%bb%d1%8f-%d1%80%d1%96%d1%88%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b4-2

Мешканці міста Самбір проти посилення карантину. Люди живуть у звичному режимі: їздять у громадському транспорті, відвідують кафе, магазини і навіть місцевий ринок. І це попри те, що від понеділка, 17 серпня, місто у «червоній» карантинній зоні ^(https://zaxid.net/lvivska_oblast_pomarancheviy_riven_nebezpeki_i_zeleniy_pravila_n1505740). Найвищий рівень небезпеки у Самборі встановила державна комісія ТЕБ і НС. Натомість міська комісія зачиняти заклади відмовилися.

Як писав ZAXID.NET, міська влада Самбора ^(https://zaxid.net/sambirska_miskrada_vidmovilasya_posilyuvati_karantin_cherez_chervoniy_riven_nebezpeki_n1506480) називає рішення державної комісії необгрунтованим. Самбірські депутати навіть звернулися до центральної влади з проханням змінити формулу, згідно з якою міста чи райони відносять до певної карантинної зони.

«В нас вже третій тиждень поспіль іде зменшення кількості інфікованих. Навіть візьмемо вчорашній день: за статистикою на Львівщині 181 новий виявлений коронавірусний хворий, а у Самборі – одна особа. Тобто, при зменшені кількості інфікованих нас віднесли із «зеленої» одразу у «червону» зону», – пояснює заступник міського голови Самбора Святослав Ухач.

Попри це, від ранку понеділка у місті почалися масові перевірки дотримання посиленого карантину. За словами Святослава Ухача, їх провели представники контролюючих органів зі Львова і Києва.

«Сталося це вчора (17 серпня, — ред.), що обурило підприємців. Коли приходять поліцейські наряди із Львова і Києва і зразу виписують штраф в розмірі досить великому – 17-34 тис. грн. Інформація, яка вчора була під час сесії – це 18 штрафів. За один день до обіду», — додає заступник міського голови Самбора.

Та, попри перевірки, мешканці Самбора живуть у звичному ритмі, не зважаючи на «червоний» – найвищий рівень епідеміологічної небезпеки. Місцева мешканка пані Ніна розповідає: «Вимагають хіба заходити в масках в магазин. А так нема дуже таких страшних змін. Хоч «червона» зона, але посиленого карантину я не відчуваю».

Місцеві також виступають проти посилення карантину. Кажуть, що і так достатньо натерпілися. Такі думки чути у черзі до банку, в якій стоїть кількадесят людей.

«Я вважаю, що то не є ніякий коронавірус, то є захворювання на грип. А є люди слабкі, які постійно помирали, але ніхто статистики не вів», — пояснює відсутність маски у громадському місці один з чоловіків, що стоїть у черзі.

«Ось ви закриєте транспорт, то люди з села до міста як поїдуть? То в селі жити до чого, щоб вмирати?», — обурюється жінка.

«А за що жити? От я просиділа два місяці, а чим жити? Помирати з голоду?», — підсумовує всі недоліки посиленого карантину ще одна пані, яка стоїть у великій черзі.

По-особливому «карантинить» самбірський ринок. Про соціальну дистанцію тут не йдеться. Багато продавців без масок, ще більше легковажних покупців. Багато з відвідувачів ринку носять маску лише на підборідді. На запитання «Чому ж без масок?» відповідають так: «Ми в коронавірус не віримо». Про температурний скринінг на місцевому ринку також не чули.

Схожа ситуація і на вокзалі, що неподалік. Там величезні черги і багато автобусів, які курсують до навколишніх сіл. Проте і пасажири, і водії запевняють: зупиняти перевезення не можна.

«Якщо закрити всі організації, всі робочі місця, то аж тоді можна закривати громадський транспорт. А чим людина добереться? Пішки піде? А за що жити? Навіть на той ринок, чим вона добереться?», — обурюється водій одного з автобусів.

«В нас всі дотримуються правил: і водії, і пасажири», — переконує місцева мешканка. Однак наша камера фіксує кількох юнаків на задніх сидіннях автобуса — усі хлопці без масок. Кілька пасажирів без масок зафільмували й у наступному автобусі.

У той час, Самбірську центральну районну лікарню готують до прийому пацієнтів із коронавірусом, адже місць в інших обласних медзакладах постійно меншає. За словами заступника міського голови Самбора Святослава Ухача, міська влада виділила 200 тис. грн на закупівлю засобів захисту для лікарів інфекційного відділення цієї лікарні. Також до 20 ліжкомісць підвели трубки із киснем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter