Якою буде політика Львівської міської ради 8 скликання?

Пофракційний склад Львівської міської ради 8 скликання

Міська ТВК оприлюднила свій протокол, тож маємо сформований склад Львівської міської ради ^(https://zaxid.net/deputati_novogo_sklikannya_lvivskoyi_miskoyi_radi_spisok_n1509926) 8 скликання.

До слова, депутатський корпус оновився на 63%, можна буде очікувати нових ідей та підходів до міської політики.

Зважаючи на декларовані цінності та пріоритети політичних сил прогнозую, що місто мало б розвиватись у сторону ще тіснішої євроінтеграції. В моєму розумінні, це подальше впровадження прозорості та підзвітності у прийнятті рішень, особлива увага до питань екології, міської мобільності та доступності, в тому числі продовження практики проведення аукціонів у питаннях продажу міського майна, проведенні закупівель. Подальша співпраця із європейськими інституціями, в тому числі GIZ, Рада Європи, ЄІБ та ЄБРР.

Впевнений, що сесійна зала буде на чітких проукраїнських позиціях у питаннях освіти, культури та щодо оцінки загальнонаціональних подій. Тут різких розбіжностей немає. Хіба хто частіше одягне вишиванку та голосніше співатиме гімн 😉

Також важливо, що практично у всіх майбутніх фракціях є прихильники та автори проектів Громадського бюджету Львова, тож прогнозую добре лобі серед депутатського корпусу для розвитку громадського бюджету та інших інструментів участі.

Так чи інакше у діючому Статуті міста чітко прописана вимога для новообраної ради протягом першого року затвердити «Стратегію розвитку міста» на час каденції. По суті така собі міська коаліційна угода. Вважаю, що це має бути зроблено в першу чергу, на одній із перших сесій із врахуванням сучасних реалій, а саме пандемія та загроза реваншу проросійських сил на національному рівні. І саме виходячи із завдань «Стратегії» мають бути сформовані постійні комісії та визначено їхній керівний склад. І при цьому обов’язково мають бути враховані професійні здобутки та компетенції кандидатів, а не лише їхня політична приналежність.

Але перш за все треба пам’ятати, що ключовою фігурою у формуванні політики міста є міський голова. Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» саме міський голова пропонує депутатам на затвердження кандидатуру секретаря ради, склад виконавчого комітету, своїх заступників та загалом структуру виконавчих органів міської ради, які і визначатимуть якість роботи міської ради на наступні 5 років.

Напередодні другого туру маємо два сценарії для розвитку міста:

1. Підтримка діючого міського голови. Це означатиме збереження балансу сил, рух міста в сторону публічної політики, оскільки потрібно буде багато спілкуватись та роз’яснювати свої кроки для пошуку підтримки у сесійній залі. Пропонувати рішення, які об’єднають депутатський корпус, а не навпаки. По суті, це політика поступових добрих змін для міста.

2. Підтримка альтернативного кандидата. За цих умов маємо порушений баланс, бо де-факто одна політична сила матиме абсолютну владу, а це точно не сприятиме прозорості та публічності у прийнятті рішень та означатиме кардинальні зміни для міста.

Ми вже мали подібний досвід в часи коли абсолютну більшість в міській раді мала партія «Свобода» та є свідками ситуації, коли на національному рівні абсолютну владу має «Слуга народу».

Чи це є той досвід, який хочеться пережити ще раз ?

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter