Яке майбутнє підземних сміттєвих контейнерів у Львові

%d1%8f%d0%ba%d0%b5-%d0%bc%d0%b0%d0%b9%d0%b1%d1%83%d1%82%d0%bd%d1%94-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%bd%d0%b8%d1%85-%d1%81%d0%bc%d1%96%d1%82%d1%82%d1%94%d0%b2%d0%b8%d1%85-%d0%ba%d0%be%d0%bd-2

Підземних сміттєвих контейнерів у Львові найближчим часом побільшає. Принаймні для цього є низка позитивних зрушень. Так, маємо відразу кілька новин останніх тижнів, які суттєво актуалізували потребу міста у такій інфраструктурі.

Днями виконком Львівської міськради прийняв рішення про вдосконалення системи збору побутових відходів на території міста. Це означає, що тепер проектним організаціям і забудовникам при проектуванні й будівництві нових об’єктів потрібно буде передбачати облаштування майданчиків для сміття закритого типу. Підземні контейнери планують встановлювати поблизу кожної новобудови.

Ще раніше необхідних пів тисячі голосів набрала петиція про заміну відкритих смітників на підземні контейнери. Тепер її мають розглянути на сесії міськради.

Також вже цієї осені наша компанія встановить підземні контейнери на вулиці Повітряній, 92. Там минулого року відповідна ініціатива мешканців перемогла ^(https://lviv.pb.org.ua/projects/3) у Громадському бюджеті, і нам приємно, що для їхнього встановлення обрали саме нашу компанію. Також маємо відповідний запит і від ЖК «Америка».

Перші підземні контейнери у Львові «ГрінЕра Україна» встановила у 2018 році на площі Соборній, облаштувавши 4 таких баки. Фактично цим ми запровадили новий стандарт у поводженні з ТПВ. І вже бачимо великий запит від громадськості та бізнесу на організацію такого рівня інфраструктури та обслуговування.

Тепер кілька слів про самі підземні контейнери для тих, хто має намір ініціювати їхнє встановлення у своїх ЖК чи інших місцях. Варто знати, що контейнер від контейнера відрізняється. Існує кілька типів: одні з контейнерів на платформі знизу підіймають спеціальні механізми, і ці баки потребують під’єднання до електромережі для двигунів та є складними в обслуговуванні.

Ми ж працюємо за іншим принципом. Easy – це інноваційна система підйому, яку використовують у Львові. Сміттєвоз оснащений двосторонньою автоматизованою системою, а особливістю механізму є причіпний пристрій: зверху він під’єднується до контейнерів за допомогою лазера та підіймає їх угору. Це не лише швидкий, а й безпечний процес, який усуває можливі помилки людини. Експедиторам навіть не потрібно виходити з машини – все контролює комп’ютер. Все відбувається так швидко, що мешканці можуть нічого й не помітити. Це недешеве рішення — один контейнер коштує 8 тис. євро. Однак таким шляхом ідуть інші провідні міста Європи.

Підземні контейнери сподобалися львів’янам не лише тим, що такий процес забору відходів є видовищним, а завдяки тому, що ці баки герметичні. Крім того, у бетонній шахті прохолодно, тому неприємний запах із баків не поширюється, а специфіка механізму не дає змоги безхатькам витягувати відходи та смітити довкола.

Радіємо з того, що маємо позитивні тенденції, коли мешканці та бізнес не лише щоразу краще сортують відходи, а й самі поступово ініціюють та підтримують світові практики поводження з відходами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter