Яворівський район буде і він стане більшим!

%d1%8f%d0%b2%d0%be%d1%80%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d1%80%d0%b0%d0%b9%d0%be%d0%bd-%d0%b1%d1%83%d0%b4%d0%b5-%d1%96-%d0%b2%d1%96%d0%bd-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%b1%d1%96%d0%bb-2

Україна за крок до завершення реформи децентралізації. У травні Кабінет Міністрів погодив створення ^(https://zaxid.net/uryad_pogodiv_podil_lvivskoyi_oblasti_na_sim_novih_rayoniv_n1503511) 73 об’єднаних територіальних громад на Львівщині, зокрема Яворівську, Новояворівську та Івано-Франківську ОТГ. Потім ми дізналися ще одну гарну новину, за яку боролися майже рік – Уряд дозволив утворення укрупненого прикордонного Яворівського району. До нього мають увійти Яворівська, Новояворівська, Івано-Франківська, Мостиська, Шегинівська та Судововишнянська ОТГ.

Львівська область ретельно підійшла до реформи децентралізації. Жителі та органи місцевого самоврядування довго й активно обговорювали об’єднання на місцях, часто це були мітинги на рівні області та в Уряді. І вже в жовтні цього року після місцевих виборів нові громади з новими головами і депутатами будуть розвивати свої міста та села.

Яворовий край складатиметься з трьох громад: Яворівської та Новояворівської міських громад, Івано-Франківської селищної громади. У кожної буде своя рада ОТГ з головою та депутатами. А замість існуючих сільських рад громади сіл оберуть старостів, у яких можна буде отримати більшість адміністративних послуг (наприклад, оформлення різних довідок).

Тобто всі села, селища і міста об’єднуються і утворюють ОТГ– це базовий рівень адміністративно-територіального поділу. Наступний рівень – об’єднання районів в областях.

Для чого укрупнюють райони?

Зустрічаючись з людьми на окрузі я часто чую тезу «невже у влади немає важливіших справ, чим міняти назви і межі районів». Насправді, це дуже важлива частина реформи, яка покликана суттєво спростити життя мешканців і зекономити бюджетні кошти.

Існуючий адміністративний поділ по суті дістався нам у спадок від СРСР. А разом із ним – сотні районних рад та райдержадміністрацій по всій країні. У Львівській області – це 20 районів, 20 рад та 20 адміністрацій. У кожній – десятки працівників та чиновників, за утримання яких платять мешканці з своїх податків. Ще один мінус нинішніх районів – розкидані між різними райцентрами центральні підрозділи держорганів. Наприклад, зараз СБУ з центром у Жовкві обслуговує Жовківський, Яворівський, Городоцький та Мостиський райони. Податкова та Прокуратура з центром в Городку обслуговують Мостиський та Яворівський райони.

Внаслідок укрупнення і утворення прикордонного Яворівського району суттєво зменшиться кількість чиновників, а звільнені бюджетні кошти можна буде використати для розвитку громад. Усі держоргани (поліція, прокуратура, суд, податкова, міграційна) будуть в центрі району – місті Яворів, а підрозділи працюватимуть в усіх ОТГ. І головне – простому мешканцю в 99% випадків не треба буде їхати в центр нового району, бо більшість послуг він зможе отримати в центрі свого ОТГ.

Ми зберегли Яворівський район!

Укрупнення районів відбувається за чіткими правилами, як от цілісна географічна територія, не менше 150 тисяч населення, не більше 60 км відстань від центру до крайніх населених пунктів. Перший проект укрупнення передбачав 5 районів на Львівщині з гігантським Львівським районом майже на третину області. Він мав включати нинішні Яворівський та Мостиський район, що суперечило правилам і здоровому глузду. Я зрозумів, що потрібно боротися за утворення ще одного укрупненого району і дав таку обіцянку виборцям.

Майже рік роботи з двома Урядами, багато нарад та зустрічей з місцевим самоврядуванням, громадськими активістами, духовенством, Львівською ОДА та Львівською обласною радою дали свій результат – минулого тижня Уряд затвердив проект укрупнення семи районів Львівщини, включно з прикордонним Яворівським районом. Дякую усім, хто багато працював для цього! Особливо Львівській ОДА та Львівській обласній раді.

Новий район з центром у Яворові має об’єднати усі території теперішніх Яворівщини та Мостищини, включно з Івано-Франківською ОТГ. Чому саме такий склад нового району?

Пояснюю:

— Великий економічний потенціал завдяки близькості до кордону з Європейським Союзом (ЄС);
— Готова якісна автомобільна та залізнична інфраструктури;
— Досвід спільної реалізації великих міжнародних проектів;
— Спільна історико-культурна ідентичність.

А місто Яворів, як центр, має достатній демографічний та економічний потенціал, а також інфраструктуру, щоб на високому рівні забезпечити надання всіх державних послуг для жителів нового району.

Тепер залишився останній крок – найближчим часом Верховна Рада має затвердити створення району, його склад і межі голосуванням. Але вже сьогодні можна впевнено говорити, що Яворівський район буде, і він стане більшим!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter