Чи зникнуть найближчим часом черги на пішому переході в Шегинях?

%d1%87%d0%b8-%d0%b7%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%bd%d1%83%d1%82%d1%8c-%d0%bd%d0%b0%d0%b9%d0%b1%d0%bb%d0%b8%d0%b6%d1%87%d0%b8%d0%bc-%d1%87%d0%b0%d1%81%d0%be%d0%bc-%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b3%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-2

Сьогоднішній брифінг ^(https://www.youtube.com/watch?v=0srdoWkKx7s&fbclid=IwAR0G-_r_sokDRfJ02FElei3a_TXOXTpZG549odRNw1iarmBnSaxQX3LPNXw&app=desktop) керівництва Західного регіонального управління Державної прикордонної служби з пункту пропуску Шегині був досить інформативний для тих, хто хотів почути про причини тривалого очікування ^(https://zaxid.net/u_chergah_na_pishohidnomu_perehodi_shegini_lyudi_ochikuyut_po_10_12_godin_n1503424) та про вжиті заходи. Дійсно єдиними причинами накопичення громадян на пішому є:

1. Значна кількість громадян, які після повернення в Україну не знайшли роботи з гідною зарплатою в Україні і виїжджають на заробітки, в тому числі сезонні роботи, в РП.

2. Відсутність альтернативи для перетину кордону громадянами, які не мають власного авта (немає жодного авіа, залізничного чи автобусного пасажирського сполучення).

3. Тривала процедура контролю польськими службами та суворе дотримання санітарних вимог (запуск по 5 осіб).

Тепер кілька роздумів щодо оголошених планів та вжиті заходи:

1. Не вірю, що консультації та наради з польськими прикордонниками зможуть змусити їх працювати швидше чи відійти від затверджених протоколів.

2. Дійсно відновлення пасажирського сполучення сприятиме зменшенню навантаження на піший перехід та тривалість очікування в черзі. Проте останні новини щодо поширення вірусу не вселяють надії щодо позитивного вирішення цього питання.

3. Намет, питна вода і лавки дещо полегшили умови для громадян, за це велике спасибі. Шкода лишень, що реалізація цих заходів відбулась трохи із затримкою.

Чи можливо зробити ще щось? На мою думку – так. На сьогодні територія автомобільного пункту пропуску в Шегинях не використовується зовсім через обмеження з РП. Тому, якщо найближчим часом не буде вирішено питання про його роботу для автомобільного сполучення, то можна використовувати його як місце для очікування для бажаючих перетнути кордон в пішому порядку, тим більше, що між автомобільною частиною пункту пропуску і пішим переходом є хфіртка, яку спокійно можна використовувати для пропуску подорожуючих. При цьому площа накриття та автобусні зали в автомобільній частині в рази більші, ніж на пішому переході. І під час брифінгу журналісти, прикордонники і митники були саме під цими накриттями. Єдине питання, яке потребує вирішення це фіксація черговості. Далі потрібно лише здійснювати запуск по 10-15 людей, які б очікували на перетин вже безпосередньо перед польським кордоном.

Слід визнати, що ніхто не був цілком готовий до викликів та проблем, з якими зіштовхнулись служби на кордоні в процесі пандемії. Проте швидка реакція та креативний підхід до їх вирішення може зменшити незручності та загальмувати поширення недуги, особливо в місцях, де важко дотримуватись соціального дистанціювання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter