Циганська і ще 9 партій матимуть представників в обласній виборчій комісії

%d1%86%d0%b8%d0%b3%d0%b0%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%96-%d1%89%d0%b5-9-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d1%82%d1%96%d0%b9-%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%bc%d1%83%d1%82%d1%8c-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%81-2

22:19 14 серпня 2020 р.

10 серпня Центральна виборча комісія прийняла рішення про утворення та формування складу обласних, районних та міських територіальних виборчих комісій. З-поміж утворених 532 комісій, 47 з них розпочинає свою роботу у Львівській області. Це — 1 обласна, 7 районних та 39 міських ТВК.

Про це інформує ГМ «Опора», пише DailyLviv. ^(https://dailylviv.com/news)

«Ми вирішили проаналізувати кількісні та персональні склади обласної та семи районних територіальних комісій на Львівщині, структуру партійного та гендерного представництва. Загалом це — 144 особи. Усі ТВК мають однакову максимальну кількість членів — 18»,- сказав Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області 

За його словами, своїх представників до Львівської обласної територіальної виборчої комісії делегували 5 місцевих організацій політичних партій, які мають депутатську фракцію у поточному скликанні Верховної Ради. А саме: «Європейська солідарність», «Слуга народу», ВО «Батьківщина», «Голос», «Опозиційна платформа — За життя». Усі вони у відповідності до частини 3 статті 203 Виборчого кодексу України скористалися можливістю подати максимально можливу кількість членів, а саме по 2 осіб, які увійшли до складу комісії автоматично. Ще по одному представнику без жеребкування подали партії «За майбутнє», яка уклала угоду про політичну співпрацю з однойменною депутатською групою у парламенті та «Солідарність жінок України», яка уклала договір з депутатською групою «Довіра».

За результатами жеребкування по одному члену у складі обласної ТВК отримали представники шести місцевих організацій політичних партій: «Циганська партія України»,  «Партія захисників України», «Народно-демократична партія», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія місцевих громад» та «Європейська солідарність».

Керівні посади у Львівській обласній територіальній виборчій комісії отримали представники ВО «Батьківщина» Андрій Лозинський (голова комісії), «Європейська Солідарність» Валерій Шажко  (заступник голови) та «Слуга народу» Марія Булка  (секретар).

Обласна ТВК складається з 10 чоловіків і 8 жінок. Середній вік членів комісії — 39 років. Найстаршим є представник «Партії місцевих громад». Йому — 59.  А наймолодша — 19-річна представниця від «Опозиційної платформи — За життя».

Загалом у семи районних територіальних виборчих комісіях (Дрогобицька, Золочівська, Львівська, Самбірська, Стрийська, Червоноградська, Яворівська) працюватиме 126 осіб: 63 чоловіків і 63 жінок.

Найбільше жінок у Дрогобицькій та Яворівській районних територіальних виборчих комісіях (13 осіб), Червоноградській (11 осіб), Золочівській (10 осіб). Натомість чоловіків найбільше у Самбірській, Стрийській та Львівській районних ТВК. 14, 13 та 11 осіб відповідно.

Представників у всіх семи районних ТВК отримали: «Слуга народу», «Європейська Солідарність», «Голос», «Батьківщина», «Опозиційна платформа — За життя», «За майбутнє», «Солідарність жінок України».

Посади голів у комісіях партії розділили так: «Батьківщина» — 3 осіб, «Слуга народу» і «Європейська Солідарність» по 2 осіб. Заступниками голів районних ТВК будуть по одному представнику від «Батьківщини», «Слуги народу», «За майбутнє», «Європейської Солідарності», «Солідарності жінок України» та двоє представників «Голосу».

Двох секретарів отримало ВО «Батьківщина». По одному у «Європейської Солідарності», «Слуги народу», «Солідарності жінок України», «За майбутнє» та «Опозиційної платформи — За життя».

Середній вік членів комісій — 44 роки. Найстаршою є голова Стрийської районної територіальної виборчої комісії. Жінці — 75 років. Вона є представницею ВО «Батьківщина». Наймолодшим членам по 19 років. Таких є двоє у Львівській районній ТВК. Обох у комісію подала «Опозиційна платформа — За життя».