Хто заробляє у Львові на конференц-туризмі?. Блог заступника міського голови Львова Андрія Москаленка

Минулого тижня депутати міської ради не підтримали програму «Львів науковий». Що це за програма? Це гранти в розмірі 25 тис. грн для стимулювання розвитку науки та підтримки науковців у Львові.

Таке рішення депутатів викликало обурення великої кількості наукових середовищ. Але сьогодні я не про це. Адже те, що науку потрібно підтримувати, я думаю зрозуміло кожному.

Я хочу поговорити про іншу частину науки, яка на сьогодні вже стала частиною економіки.

Такі міста, як Відень чи Франкфурт, на цьому побудували значну частину потенціалу розвитку своїх міст.

Отож, сьогодні про економіку конференц-туризму у Львові. Ще кілька років тому, у Львові відбувалося менше ста конференцій. Але після створення першого в Україні конференц-бюро, вдалося цю динаміку якісно збільшити і зробити це частиною економіки міста.

Минулоріч у Львові відбулося 812 конференцій. Якщо подивитися на цифри, в середньому одна невелика міжнародна конференція (200-300 людей) приносить 6 мільйонів гривень в економіку міста. Це кошти для малого і середнього бізнесу (готелі, ресторани, транспортні, туристичні та подієві компанії, перекладачі, поліграфіні компанії). Звісно, є деякі конференції, які приносять близько 100 мільйонів гривень.

Але давайте розглянемо яким чином це стало частиною економіки. Якщо подивитися на тенденції, то за останніх 10 років (до пандемії COVID-19) в світі конференц-туризм чи не вперше перевищив, за економічним ефектом, відпочинковий туризм (52% проти 48%).

Постає питання, а як зробити так, щоб конференції відбувалися у нашому місті.

Адже це саме те, про що лише міста можуть мріяти – конференц-делегати інвестують більше в економіку міста ніж відпочинкові (в 2-3 рази більше), генерують інтелектуальні інвестиції у локальні професійні середовища (медицина, наука, ІТ тощо).

Основним джерелом, яке генерує залучення конференцій до Львова, є власне професійне середовище та їхні учасники (медики, науковці, ІТ-фахівці), які є дуже часто членами міжнародних асоціацій. І завдяки їхній активній позиції – вдалося такі конференції залучати до нашого міста.

Одним з дієвих інструментів – осередком найактивніших професійних експертів — стала програма «Почесних Амбасадорів», яка дала змогу використати, власне, увесь потенціал науковців задля залучення конференцій. Науковець, отримавши офіційний статус Почесного Амбасадора та підтримку міста і конференц-бюро, перебуваючи на конференції в Нью-Йорку, може сказати – «А давайте проведемо наступну зустріч у Львові».

Ще іншим, важливим ресурсом є грантова програма «Львів науковий», власне ту, яку не підтримали депутати. Ця програма дає змогу підтримувати як проведення конференцій, так й індивідуально науковців, де одним з критеріїв є активність у залученні конференцій. Разом з тим ця програма дала поштовх для запуску окремого грантового конкурсу – Львівської системи дослідників. Так, у 2019 році 62 науковці щомісячно отримували доплати від міста в розмірі 10 та 6 тис. грн.

Також, одним з найважливіших пунктів залучення конференцій до Львова є активна робота Львівського конференц-бюро — в частині співпраці з професійними середовищами міста та спільної подачі заявок на право проведення міжнародних конференціій у нашому місті. Завдяки активності Львівського конференц-бюро, а також залучення науковців, вдалося виграти вже понад 30 заявок. Таким чином Львів отримав можливість конкурувати та перемагати у боротьбі за проведення міжнародних конференцій з такими містами, як Краків, Відень, Мілан, Барселона.

Тому відповідь на те хто заробляє на конференц-туризмі очевидно проста: по-перше – це малий та середній бізнес, по-друге – науковці, а по-третє – це, власне, місто Львів, адже зокрема такі гості формують додану вартість для міста і дають змогу створювати нові цікаві продукти.

Підтримуйте науковців і залучайте конференції!

P.S. Звичайно, коронавірус докорінно змінив ситуацію з конфренц-туризмом у світі. Але навіть у час карантину — Львів продовжує роботу з міжнародними та національними асоціаціями та навіть виграв ще одну міжнародну заявку — завдяки нашому амбасадору Роману Кізимі ми отримали можливість приймати у Львові міжнародний з’їзд дитячих лікарів-онкологів.

Гарного дня!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter