Фракцію «Самопомочі» у Львівській міськраді покинули п’ятеро депутатів. Депутати створили нову групу «Позафракційні»

%d1%84%d1%80%d0%b0%d0%ba%d1%86%d1%96%d1%8e-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%be%d1%87%d1%96-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96%d0%b9-%d0%bc%d1%96-2

П’ятеро депутатів «Самопомічі» вийшли з фракції

П’ятеро членів фракції «Самопомочі» у Львівській міській раді заявили про вихід з фракції та створення окремої депутатської групи «Позафракційні». Про таке рішення повідомив депутат від «Самопомочі» Тарас Кльофа ^(https://zaxid.net/nas_zavzhdi_chomus_stavlyat_pered_viborom_mizh_bilshim_i_menshim_zlom_n1483818) під час засідання сесії 28 травня.

За словами Кльофи, з фракції «Самопомічі» вирішили, окрім нього, вийти Олена Пасевич, Ольга Посипанко, Ігор Стояновський та Олег Береза. Причиною такого рішення він назвав неможливість мати власну позицію, будучи членом партії.

«Ми командні гравці і підтримуємо колективне ухвалення рішень. Проте насправді думку професійних середовищ не завжди чують через авторитаризм та популізм заради рейтингу. Власна позиція чи окрема думка депутата фракції може тягнути за собою ігнорування об’єктів та напрямків, ініціатив та програм. У кожного є вибір між альтернативою мовчки погоджуватись з партійною позицією, навіть якщо вона викликає внутрішнє несприйняття або відмовитися діяти за подвійними стандартами. Тому ми прийняли рішення про вихід з фракції з партії «Самопоміч» і продовження роботи у ЛМР як позафракційні депутати», – повідомив Тарас Кльофа подякував колишнім однопартійцям.

П’ятеро колишніх депутатів від «Самопомочі» також повідомили про створення окремої депутатської групи у міськраді «Позафракційні». Керівницею цієї групи буде Олена Пасевич ^(https://zaxid.net/vdovi_zagiblogo_v_ato_biytsya_ne_dali_vistupiti_z_nagodi_dnya_zluki_u_lvovi_n1474191).

Депутати інших фракцій, за винятком «Самопомочі», зустріли таке рішення колег оплесками. Присутній на сесії міський голова Львова та засновник «Самопомочі» Андрій Садовий пізніше відреагував на заяву депутатів.

«Можу сказати тільки одне – іншого кроку, як на наступних виборах перемагати на посаду мера і брати більшість в міській раді від «Самопомочі» – немає. «Самопоміч» є і буде перемагати. І вставить всіх по повній програмі», – прокоментував ситуацію Садовий.

Діючі члени фракції «Самопоміч» у міській раді назвали рішення своїх колег покинути фракцію виявом неповаги.

«Ще вчора фракція мала планове засідання, на якому ці колеги були присутні і не промовили про свій намір ні слова. Цей вчинок є нічим іншим, аніж тою ж амбіцією і нічого спільного з цінностями не має. До завершення цього забігу, цієї каденції залишилось декілька пленарних засідань. Свою незгоду з «авторитаризмом і нездатністю мати власну думку» в складі команди можна було проявити протягом цих 5-ти років, вийти і працювати позафракційними, а не на фініші, в агонії саме політичної боротьби в яку кожен з них уже вступив. Як депутатка «Самопомочі» завжди мала свою думку в межах фракції, могла її відстояти і доводила це голосуваннями, як і інші колеги депутати та депутатки. Попри політику і математику в сесійній залі, інші благі мотиви, цей святковий демарш — вияв неповаги до людей, з якими ви працювали весь цей час», – написала ^(https://www.facebook.com/lulu.dzyga) у Facebook депутатка ЛМР від «Самопомочі» Юлія Хомчин.

Зазначимо, що усі п’ятеро колишніх членів фракції «Самопомочі», не є членами цієї партії партії.

Нагадаємо, фракція «Самопомічі» – найбільша у міській раді, до сьогодні у неї входило 24 депутати, тепер їх буде 19.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter