У Снопківському парку облаштують вольєри для тварин Львівського еколого-натуралістичного центру. У Львові реабілітовують понад 1200 диких тварин, яких врятували від смерті чи неволі

%d1%83-%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%bf%d0%ba%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%ba%d1%83-%d0%be%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d1%88%d1%82%d1%83%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%b2%d0%be%d0%bb-2

Домівці врятованих тварин та еколого-натуралістичному центру часто не вистачає коштів для годування птахів і звірів

У Львові є два притулки, в яких загалом утримують понад 1200 диких тварин, які травмувалися або постраждали від жорстокості людей. У частині Снопківського парку, що прилягає до еколого-натуралістичного центру, планують облаштувати вольєри для тварин.

Зараз у Львові реабілітацією диких тварин займаються два центри. Це Дитячий еколого-натуралістичний центр на вул. Кубанській, 12 та Домівка врятованих тварин в парку «Знесіння». Тут рятують тварин, які зазнали травм чи жорстокого поводження людей. Часто їх викупляють, щоб вберегти від смерті чи неволі.

На вул. Кубанській проживає близько 250 видів тварин, а за кількістю їх більше тисячі. За інформацією начальниці управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександри Сладкової, еколого-натуралістичний центр зараз дуже перенаселений.

«Ми зараз працюємо над тим, аби у межах Снопківського парку додати територію до еколого-натуралістичного центру і там зробити вольєри нового типу, які передбачатимуть, що людина не буде ходити поміж клітками, а зможе заходити у клітку, де є дикі звірі. У парку якраз прекрасний рельєф для цього», — розповіла Олександра Сладкова.

Директор еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович розповів ZAXID.NET, що ідея розширити територію центру виникла майже 10 років тому. На 2 га території парку, що позаду центру, облаштують вольєри з мінімальним втручанням в загальний ландшафт. Там розселять в основному копитних тварин і птахів. Жодних капітальних споруд там не буде, запевняє Ігор Антахович. Проект розрахований до 2024 року. Зараз вирішують юридичні питання.

Еколого-натуралістичний центр співпрацює з Домівкою врятованих тварин. Обидві організації домовилися розмежувати видовий склад тварин.

Спочатку у Домівку прилаштовувати тих диких тварин, які самі не вижили б у природі, — травмованих чи визволених з кліток. Та притулок щоразу розширяється і перетворюється в повноцінний Центр утримання та реабілітації диких тварин. Тут живе вже близько 250 птахів і звірів. В центрі є штатний ветеринар-реабілітолог, що здійснює первинну медичну допомогу та адаптацію тварин.

Ті з них, яких готують повернути у дику природу, проходять реабілітацію і перебувають на віддалі від відвідувачів. Для них облаштовують умови на території важкодоступного пагорба (гора Стефана). Інші, які вже не повернуться в природні умови, живуть у вольєрах і звикають до контакту з людьми.

фото Романа Балука

Під час візиту до Домівки врятованих тварин 8 липня мер Львова Андрій Садовий повідомив, що притулок буде розширятися.

«На базі цього центру ми хочемо зробити великий притулок, у який готові вкладати час, зусилля та фінанси, щоб львів’яни приходили сюди і після кожного такого візиту ставали добрішими. Закликаю усіх любити наший менших братів, поважати їх і завжди давати шанс на життя», — сказав ^(https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/ecology/280131-mer-pryvitav-pratsivnykiv-pryrodno-zapovidnoi-spravy-iz-profesiinym-sviatom) Андрій Садовий.

Керівник Домівки врятованих тварин Орест Залипський розповів ZAXID.NET, що зараз четверо працівників займаються доглядом близько 250 тварин. Частково притулок фінансується з бюджету міста, але більшість коштів надходить з благодійних внесків. Охочим підтримати реабілітаційний притулок для тварин слід переказати кошти за реквізитами: 4149 6293 8110 7192 ПриватБанк, 4188 3701 3402 3145 Райфайзен банк.

Харчування потребують і вихованці еколого-натуралістичного центру. За словами директора, з міського бюджету закуповують в основному зернові і грубі корми, однак деякі види тварин потребують і м’яса, риби, овочів, фруктів.

Львів’яни можуть приходити в обидва заклади як в зоопарки, при цьому вхід там безкоштовний. Для тварин можна принести їжу — морожену рибу для лелек, яблука, овочі, корм для птахів. Усю детальну інформацію про мешканців притулків, їхні потреби можна прочитати на сторінках у Facebook Домівки врятованих тварин ^(https://www.facebook.com/groups/461999330624925/) та Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру ^(https://www.facebook.com/dovkilya.at.ua/).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter