У Сколівських Бескидах на Львівщині збудують перший глемпінг-парк

Кожен глемпінг буде площею 36 кв. м з власною терасою

У національному природньому парку «Сколівські Бескиди» збудують перший глемпінг ^(https://veterdoit.com/shcho-take-hlempinh-ta-de-yoho-shukaty-v-ukraini/)-парк (англ. «гламурний кемпінг») – екологічні будиночки для відпочинку туристів з комфортними умовами. Проект «Сколівських Бескидів» та інших трьох парків України виграв грант ^(https://zaxid.net/devyat_proektiv_iz_lvivshhini_otrimayut_finansovu_pidtrimku_yes_n1512615) секторальної підтримки ЄС, на який виділять 28,8 млн грн. Львівщина з цієї суми отримає близько 7 млн грн.

Директор НПП «Сколівські Бескиди» Василь Приндак ^(https://zaxid.net/vasil_prindak_tag54269/) розповів ZAXID.NET, що впродовж 2021 року у Сколівських Бескидах збудують 8 глемпів площею по 36 м2. У кожному умебльованому будиночку зможуть розміститись 4-6 туристів, він буде розташований на дерев’яній терасі 9 х 9 м. У глемпах буде електричне опалення, тож взимку там теж можна буде відпочивати. Одна зі споруд буде більшою за інші, це буде адміністративний центр, в якому облаштують санвузол, кухню, зону обслуговування гостей.

«Це фактично у лісі і ми би не хотіли робити з цього базу відпочинку. Ми хочемо максимум зберегти природні умови, але щоб люди могли би в тих умовах відпочивати з комфортом», — пояснив Василь Приндак.

Адміністрація парку зараз розглядає чотири варіанти локацій, де збудують глемпінг-центр: дві з них можуть бути біля міста Сколе недалеко від траси Київ-Чоп, інші дві – біля водоспаду Кам’янка ^(https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%B4). Також ще обговорюється каналізування глемпінгу, чи це будуть біотуалети, чи виведена каналізація. Для будівництва куполів оголосять тендер і вже самі фірми будуть пропонувати свої варіанти.

Сам глемп виглядатиме як півкуля зі скляними вставками, щоб туристи могли милуватися природою. Їх мають збудувати впродовж цього року, а приймати туристів почнуть з наступного.

Для відвідувачів парку «Сколівські Бескиди» вже створені певні розваги: тролеї (спуск з гори на ролику по тросу) біля водоспаду Кам’янка, які працюють в літній період. У заповідній зоні також промаркували 144 км екологічних стежок з GPS-трекерами для орієнтування туристів і QR-кодами з інформацією про об’єкти. У планах — облаштувати мотузковий парк і вольєри на 3 га для зубрів.

«Стадо зубрів відкидає старі особини. Їм стає важко добувати корм, вони йдуть в село, шкодять людям. Коли ми створимо для них вольєри, їх легше буде підгодовувати, вести ветеринарний контроль і використовувати в туристичних рекреаційних цілях», — розповів ZAXID.NET директор парку.

Та одним із найбільш пріоритетних завдань НПП — реновація палацу Гредлів ^(https://zaxid.net/skolivskiy_palats_gredliv_stane_turistichnim_tsentrom_n1505368) у Сколе. Приміщення пам’ятки тільки у 2020 році передали парку, воно пустує, але опалюється. Там облаштують туристичний центр, адміністрацію парку, музей. Зараз працюють над виготовленням ПКД.

Проект «Глемпінги — створення ексклюзивного туристичного продукту в природооохоронних територіях» ініційований Асоціацією ЄКУ спільно з Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України реалізують ^(https://sectoral.minregion.gov.ua/sectorals/1d98d9b0-22ba-11eb-ba4a-b356ee544eea) у регіональному ландшафтному парку «Краматорський» (Донецька область), НПП «Синевир» (Закарпатська область), Дністровському регіональному ландшафтному парку (Івано-Франківська область) та в НПП «Сколівські Бескиди».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter