У Німеччині з 16 грудня посилять локдаун

13:56 13 грудня 2020 р.

Німеччина з 16 грудня посилить локдаун, оскільки країна продовжує боротьбу з другою хвилею коронавірусу. Про це заявила 13 грудня канцлер Німеччини Анґела Меркель.

Про це інформує ^(https://www.radiosvoboda.org/a/news-nimechchyna-new-lockdown-rules/30998451.html) Радіо Свобода, пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news)

Анґела Меркель зазначила, що уряди земель погодили з федеральною владою нові карантинні заходи, які включають закриття більшості магазинів до кінця Нового року.

Протягом узгодженого періоду, який розпочнеться 16 грудня і триватиме до 10 січня, школи також будуть закриті. Працюватимуть лише основні заклади: супермаркети, аптеки та банки.

Не працюватимуть під час локдауну перукарні, салони краси та інші подібні підприємства сфери послуг.

Діти дошкілького та шкільного віку вже з 16 грудня за можливості повинні залишатися вдома. Аби уможливити догляд за дітьми, підприємства повинні пропонувати співробітникам можливість працювати з дому. Також уряд рекомендує компаніям за можливості оголосити канікули на час локдауну. Водночас уряд вирішив розширити фінансову допомогу підприємствам.

Зустрічатися під час локдауну можна максимально п’ятьом людям із двох домогосподарств. Це обмеження дещо послаблять на час святкування Різдва — з 24-го по 26 грудня, однак лише для кола найближчих родичів. Богослужіння у храмах дозволять, але без співів та з дотриманням жорстких гігієнічних заходів.  

Крім того, буде заборонено вживання алкогольних напоїв у громадських місцях. За порушення цієї заборони передбачені штрафи. Також заборонять продаж піротехніки. Таким чином, Новий рік німці зустрічатимуть без традиційних феєрверків.

Німеччина вже шість тижнів перебуває в умовах часткового локдауну, зокрема там зачинені заклади громадського харчування.

Втім, кількість інфікованих коронавірусом та пов’язаних з ним летальних випадків, як і в інших європейських країнах, зростає.

У світі, станом на 13 грудня, виявили понад 71,7 мільйона інфікованих коронавірусом, померли більш ніж 1,6 мільйона людей, одужали майже 47 мільйонів.

Будуть мільйони доз безкоштовної вакцини — потрібне ще обладнання з температурою мінус 80, — голдержсанлікар ^(https://dailylviv.com/news/medytsyna/bude-miliony-doz-bezkoshtovnoyi-vaktsyny-potribne-shche-obladnannya-z-temperaturoyu-minus-80-holderzhsanlikar-88051)