У мікрорайоні Під Голоском у Львові заборонили нове будівництво. Заборона триватиме до вирішення питань з інфраструктурою та будівництвом закладів освіти в районі

%d1%83-%d0%bc%d1%96%d0%ba%d1%80%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%b9%d0%be%d0%bd%d1%96-%d0%bf%d1%96%d0%b4-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%bc-%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b7%d0%b0-2

Щільна забудова у мікрорайоні «Під Голосоком»

Виконком Львівської міської ради тимчасово не видаватиме містобудівні умови і обмеження на нове будівництво у мікрорайоні «Під Голоском». Таке рішення виконком прийняв під час засідання 29 травня через критичну ситуацію з інфраструктурою в цьому районі.

Згідно із рішенням виконкому, мерія тимчасово не видаватиме містобудівні умови і обмеження на нове будівництво у мікрорайоні Під Голоском та перестане вносити зміни у детальний план території (ДПТ) цього району. Зазначимо, що саме внесення змін у детальний план цієї території дозволяли передбачати нові ділянки під будівництво.

Заборона на нове будівництво у районі Під Голоском триватиме доти, доки мерія не затвердить єдиний ДПТ для цілого району і не внесе зміни у зонінг. За словами заступника міського голови Львова з містобудування Любомира Зубача, управління архітектури та урбаністики ЛМР має підготувати комплексні зміни до зонінгу Шевченківського району, які передбачатимуть покращання соціальної, рекреаційної, спортивної та інженерно-транспортної інфраструктури житлового району Під Голоском.

«Часто у мережах говорять про те, що там нічого не заплановано і нічого не робиться. Ми хочемо довести, що це не так. Насправді там заплановано будівництво 3 шкіл, 7 дитячих садочків, парк, сквер, стадіон, спорткомплекс та поліклініка. Для того, аби розпочати будівництво цих об’єктів, потрібно отримати належну документацію. По 6 об’єктах ми маємо прийняті проекти ухвал, ще низку ухвал ми виносили на розгляд сесії міської ради, але, на жаль, їх не вдалось розглянути через політичні причини», – зазначив Любомир Зубач.

Зубач також повідомив, що наступного тижня будівельна компанія «Нова оселя» почне будувати новий виїзд з мікрорайону на вул. Варшавську. Ще одну дорогу планує збудувати компанія «Ріел».

«Ми на місці проведемо нараду з тими, хто будує садочок. Все, що ми маємо по вул. Під Голоском, показує неповагу до людей, які там купили помешкання. Мені боляче за людей, бо я їх розумію. Важливо, щоб ми залучили всіх і розуміли, що ми потижнево будемо робити, щотижня там треба проводити нараду і бачити динаміку – по дорогах, хідниках тощо. Ми призупинимо видачу дозволів на нове будівництво. В першу чергу треба зробити об`єкти інфраструктури, а вже потім говорити про нове будівництво. Людей довели до відчаю. Це повна провина зі сторони виконавчої влади. На виїзд ми ще запросимо пана Чаплінського, бо він це все планував. Житло почали будувати, дороги закинули, садочка нема. Мені соромно перед людьми. Наш обов`язок — це все поправити. А враховуючи оці місяці, це питання буде ще й політизоване», — заявив мер Львова Андрій Садовий.

Він також заявив, що про це питання щотижня будуть доповідати відповідальні посадовці на виконавчому комітеті ЛМР.

«Ми це питання будемо доповідати щотижня на виконавчому комітеті. Інакше діла не буде. Там відбулась проста річ – бізнес кинувся заробляти гроші, отримавши дозволи там будувати. Це складно відрегулювати, не маючи ДАБІ. Сьогодні ми не маємо впливу. Наступного тижня на місці готуємо робочий виїзд, представляємо план дій», – додав мер Львова.

Мікрорайон Під Голоском розташований у Шевченківському районі міста. Загальна площа мікрорайону – 168 гектарів. Протягом останніх років цей район активно розбудується багатоповерхівками. Забудовники отримують нові ділянки під будівництво завдяки внесенню змін в затверджений ще у 2013 році детальний план території «Під Голоском».

Мешканці району постійно скаржаться на занадто щільну забудову, відсутність шкіл і садочків, а також відсутність транспортної і спортивної інфраструктури та зелених зон. Також мешканці скаржаться, що забудовники не виконують своїх зобов’язань щодо будівництва освітніх закладів та прокладання нових доріг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter