У Львівській районній раді буде 64 депутати

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96%d0%b9-%d1%80%d0%b0%d0%b9%d0%be%d0%bd%d0%bd%d1%96%d0%b9-%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%96-%d0%b1%d1%83%d0%b4%d0%b5-64-%d0%b4%d0%b5%d0%bf%d1%83-2

22:30 9 вересня 2020 р.

5 вересня Львівська районна територіально виборча комісія провела засідання, на якому утворила 7 територіально виборчих округів, у яких обиратимуть 64 депутати до Львівської районної ради.

Про це DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news) повідомила ГМ «ОПОРА».

«На засіданні були присутні 12 членів комісії та голова Львівської обласної ТВК Андрій Лозинський (ВО «Батьківщина»).

«Бажання взяти участь у засіданні комісії також мав член Львівської міської ТВК Ростислав Микула («Партія прогресу»). Голова районної ТВК Віктор Децик (ВО «Батьківщина») поцікавився у Микули про мету візиту. На що чоловік відповів, що цікавиться яким чином будуть утворені округи і додав, що міська комісія працює відкрито, а відтак радить районній брати з неї приклад.

Віктор Децик попросив ознайомитися з документами, які посвідчують особу Ростислава Микули. Далі поставив на голосування питання щодо його присутності на засіданні. Усі члени комісії проголосували «проти». У суперечку намагався втрутитися голова Львівської обласної комісії Андрій Лозинський, мовляв, присутність Микули на засіданні ТВК — це не проблема»,- розповіли в ГМ «ОПОРА»

Нагадаємо, що згідно з пунктами 8 та 9 статті 36 Виборчого кодексу на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, посадові особи відповідного територіального та регіонального представництва Центральної виборчої комісії, члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на відповідних виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій) — суб’єктів відповідного виборчого процесу, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій) (не більше однієї особи від одного кандидата, однієї партії (організації партії), офіційні спостерігачі від громадських організацій, які отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах (не більше ніж двох осіб від однієї громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). Інші особи можуть бути присутніми на засіданні виборчої комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії, про що приймається рішення на засіданні комісії.

У телефонній розмові Ростислав Микула розповів ОПОРІ, що візит у районну комісію був виключно його ініціативою. І додав, що не мав на меті впливати на рішення комісії щодо утворення територіальних виборчих округів.

За інформацією ОПОРИ, проєкт постанови щодо утворення територіально виборчих округів зачитав голова Львівської районної ТВК Віктор Децик, зазначивши, що це — узгоджене рішення комісія. Після його озвучення, член ТВК Марко Сліпецький («Голос») звернув увагу присутніх, що села Рясне-Руське та Підрясне включені Львівською міською ТВК до округу, в основі якого є Залізничний район, а не Шевченківський. Член комісії Артем Буряк («Європейська Солідарність») відповів, що такий поділ міською комісією нелогічний, оскільки, названі населені пункти територіально ближчі до Шевченківського району. З такою позицією Буряка погодилися члени комісії.

Перелік округів:

  • округ 1 (Львівська міська громада у складі територій Галицького, Личаківського районів, міста Винники, сіл Лисиничі та Підбірці). Кількість виборців — 131485;
  • округ 2 (Львівська міська громада у складі територій Залізничного району і селища Рудно). Кількість виборців — 106543;

  • округ 3 (Львівська міська громада у складі територій Сихівського району). Кількість виборців — 118747;

  • округ 4 (Львівська міська громада у складі територій Франківського району). Кількість виборців — 114815;

  • округ 5 (Львівська міська громада у складі територій Шевченківського району, громада селища Брюховичі, громади сіл Рясне-Руське, Підрясне, Зарудці, Зашків, Завадів, Гряда, Воля-Гомулецька, Збиранка, Малі та Великі Грибовичі, Ситихів, Малі Підліски, Малехів та міста Дубляни. Кількість виборців — 142723;

  • округ 6 (громади міст Рава-Руська, Добросин, Жовква, Кам’янка-Бузька, Глиняни, Перемишляни, громада селище Магерів, громади сіл Жовтанці, Куликів, Новий Яричів, Муроване, Підберізці). Кількість виборців — 144909 ;

  • округ 7 (громади сіл Давидів, Бібрка, Солонка, Сокільники, Зимна Вода, Оброшино, громади селищ Щирець, Великий Любінь, громади міст Пустомити, Городок). Кількість виборців — 144312.

    84 депутатів до Львівської облради обиратимуть у 9 територіальних виборчих округах ^(https://dailylviv.com/news/polityka/84-deputativ-do-lvivskoyi-oblasnoyi-rady-obyratymut-u-9-terytorialnykh-bahatomandatnykh-vyborchykh-okruhakh-86277)