У львівському СІЗО ув’язнені можуть замовити собі комфортну камеру. Додаткові вигоди коштують тисячу гривень за добу

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d1%81%d1%96%d0%b7%d0%be-%d1%83%d0%b2%d1%8f%d0%b7%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d1%96-%d0%bc%d0%be%d0%b6%d1%83%d1%82%d1%8c-%d0%b7-2

У львівському слідчому ізоляторі тимчасового утримання з’явилась платна камера ^(https://zaxid.net/u_lvivskomu_sizo_vidkrili_pershu_platnu_kameru_z_pobutovoyu_tehnikoyu_ta_yevroremontom_n1502414) для в’язнів. Двомісний «тюремний» номер з усіма зручностями може замовити кожен охочий. Таке ноу-хау вигадали в міністерстві юстиції, а на облаштування пішов місяць.

До капітального євроремонту ще місяць тому камера львівського СІЗО вміщувала 12 людей, там були обідрані стіни та жахливе місце для туалету. Тепер її не впізнати. Про обмеження волі свідчать лише ледь помітні ґрати за пластиковими вікнами. У тюремно-готельній так званій «хаті» тепер є плазмовий телевізор, душова та кондиціонер.

«Вона з усіма зручностями, які можуть бути для комфортного перебування підслідних осіб. Окрім того, що вона в рази просторіша, що вимагає регламент, а саме 2,5 метри, тут в наявності на дві особи є цілих 36 метрів. Є побутова техніка, окремий санвузол», — зазначає керівник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Юрій Добош.

Щоправда, задоволення не з дешевих. Доба перебування у комфортній камері обійдеться підсудному у тисячу гривень. Якщо ж винаймати на місяць, доведеться викласти чотири тисячі. І хоча плітки про готельний номер розійшлись по усьому СІЗО, охочих заселитися наразі немає.

«Камера передбачена для ув’язнених, а не засуджених, тобто для людей, які перебувають під слідством. Ув’язненні звертаються до адміністрації з бажанням бути поселеним і приймається відповідне рішення», — розповів заступник начальника СІЗО Сергій Кузьмич.

На облаштування такої камери комфорту витратили 70 тисяч гривень. Ремонт робили менше місяця самі ув’язнені. Хоч люди, які під вартою, про кімнату класу люкс говорять іронічно.

«Я думаю, люди, які можуть оплатити ці камери, сюди не попадають. Якщо б таких камер було 20 чи більше, тоді діло, а таким чином тут робляться умови тільки для двох», — каже засуджений Богдан.

У львівському СІЗО під вартою більше 800 людей. 90% ув’язнених — під слідством. Та є декілька засуджених навіть на пожиттєві терміни. У майбутньому установу виконання покарань хочуть перемістити за місто, у новозбудоване приміщення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter