У львівському мікрорайоні Під Голоском скоротять кількість планованого житла. Майбутнє населення мікрорайону має скоротитися на 4,5 тисячі

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d0%bc%d1%96%d0%ba%d1%80%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%b9%d0%be%d0%bd%d1%96-%d0%bf%d1%96%d0%b4-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba-2

Мікрорайон Під Голоском вважається одним із найпроблемніших у Львові з точки зору щільності забудови

Управління архітектури та урбаністики Львівської міськради планує змінити зонінг мікрорайону Під Голоском, який вважається одним із найпроблемніших у Львові з точки зору щільності забудови. Більшість ще не забудованих ділянок мають віддати під соціальну інфраструктуру та рекреаційні зони, таким чином зменшивши щільність забудови.

Як розповів ZAXID.NET головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, спершу управління архітектури та урбаністики має отримати від депутатів міськради дозвіл на внесення змін до наявного детального плану території і плану зонування району. Відповідну ухвалу підготують до найближчого пленарного засідання 21 серпня. Проте управління упродовж місяця вже напрацьовувало ^(https://zaxid.net/za_misyats_v_lmr_mayut_rozrobiti_plan_rozvitku_mikrorayonu_pid_goloskom_n1503182) зміни та обговорювало їх з мешканцями.

«На тих кварталах, де ще не були видані містобудівні умови та обмеження і де не запустили ще процес аукціону, ми пропонуємо скоротити житло і змінити цільове призначення під рекреаційні зони та соціальну інфраструктуру. Таким чином ми суттєво зменшимо проектовану кількість мешканців. Крім того, ми провели аудит усіх містобудівних умов та обмежень, які видавали раніше, – на основі цього й скорочували кількість запланованого житла», – говорить Антон Коломєйцев.

Наявний детальний план території мікрорайону Під Голоском. Червоним позначені межі ділянки, у яку будуть вносити зміни (візуалізація ЛМР; клікніть для збільшення) ^(https://zaxid.net/resources/photos/news/202008/1506099_2081381.jpg?202008071722)

За його словами, зараз у мікрорайоні проживає понад 8200 мешканців, ще для майже 10 тисяч житло вже будується. Усього планується, що після змін зонінгу в мікрорайоні проживатиме майже 21,5 тисяча людей, що на 4,5 тисячі менше, ніж передбачає теперішній детальний план території. Рекреаційні зони займатимуть від 13,5 до 20 га, а школи зможуть приймати від 1700 до 2500 дітей.

Кількість майбутніх мешканців мікрорайону має скоротитися на 4,5 тисячі (візуалізація надана Антоном Коломєйцевим; клікніть для збільшення) ^(https://zaxid.net/resources/photos/news/202008/1506099_2081380.jpg?202008071722)

Після отримання дозволу на зміни детального плану території почнеться його проектування із залученням мешканців. Антон Коломєйцев каже, що цей процес триває не менше трьох місяців. Оскільки зміни все ще обговорюються і уточнюються, управління архітектури та урбаністики поки що не презентує фінальний їхній проект.

«Є території, які турбують мешканців, зокрема, біля озера Стосіка ^(https://zaxid.net/deputati_ne_pidtrimali_zabudovu_teritoriyi_bilya_ozera_v_rayoni_golosko_n1498793). Ми зараз працюємо над тим, щоб суттєво збільшити рекреаційні території і максимально зберегти водойму. Так само розглядаються юридичні питання, ідуть судові процеси, зокрема, із забудовником “МС-МК 8” ^(https://zaxid.net/sud_timchasovo_ponoviv_dozvil_na_budivnitstvo_bagatopoverhivki_v_rayoni_pid_goloskom_n1505637). Ще є ділянка, де була запланована школа, а потім зібралися будувати житло. І ми спільно з юридичним департаментом напрацювали дорожню карту, як провести зміну цільового призначення ділянки і повернути школу на те місце, де вона має бути. Тому показувати однозначний план ще рано», – говорить Антон Коломєйцев.

У той же час управління працює із забудовниками, щоб виправити частину проблем мікрорайону вже і в місцях щільної забудови забезпечити комфортні двори та проїзди між будинками. Так, як розповідає Антон Коломєйцев, між будинками ЖК «Обрій» замість крутого спуску зробили комфортний пандус зі сходами.

Мікрорайон Під Голоском розташований у Шевченківському районі Львова. Його загальна площа – 168 га. Протягом останніх років мікрорайон активно забудовується багатоповерхівками: забудовники отримують нові ділянки під будівництво завдяки внесенню змін в затверджений ще у 2013 році детальний план території.

Мешканці Під Голоском постійно скаржаться на занадто щільну забудову, відсутність шкіл і садочків, транспортної і спортивної інфраструктури, зелених зон. У кінці травня 2020 року виконком ЛМР заборонив ^(https://zaxid.net/u_miykrorayoni_pid_goloskom_u_lvovi_zaboronili_nove_budivnitstvo_n1502874) видавати містобудівні умови та обмеження на нове будівництво в мікрорайоні. Заборона триватиме доти, доки міська рада не затвердить новий детальний план території для цілого району і не внесе зміни у зонінг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter