У Львові успішно прооперували 17-річну дівчину, якій збирали гроші на ендопротез. Спільними зусиллями лікарів і небайдужих громадян дівчині врятували ногу

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d1%83%d1%81%d0%bf%d1%96%d1%88%d0%bd%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%be%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b8-17-%d1%80%d1%96%d1%87%d0%bd%d1%83-2

Ортопед-травматолог Олександр Щуровський оглядає хірургічний інструмент перед операцією

Минулого четверга у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі успішно прооперували 17-річну Марію Ковальову, для якої небайдужі збирали гроші ^(https://zaxid.net/za_dobu_na_bioprotez_dlya_17_richnoyi_mariyi_kovalovoyi_zibrali_mayzhe_200_tis_grn_n1503098) на ендопротез, який спеціально для дівчини виготовила німецька фірма. Дівчині після важкої недуги – саркоми Юінга – вдалося зберегти ногу і вона знову зможе ходити.

Як повідомив ZAXID.NET відомий дитячий ортопед-травматолог Олександр Щуровський, операція тривала майже п’ять годин.

До операційної бригади, окрім Олександра Щуровського, увійшли хірург-ортопед Ігор Киричук, анестезіолог Тарас Оранський, анестезистка Ольга Ненчук і операційна медсестра Наталя Попська.

«Операція пройшла успішно. Ми забрали верхню третину великогомілкової кістки, малогомілкової кістки і невелику частину стегна, а на це місце поставли ендопротез. Пацієнтка рухає ногою настільки, наскільки ми їй дозволяємо.Вона поволі вже буде вставати, але на ногу ще ні. Потрібний певний час, аби все добре зажило, — каже Олександр Щупровський.

Ортопеди-травматологи Центру перші в Україні почали ставити дітям, що мали злоякісні пухлини кісток, протези і цим давали їм шанс знову ходити, вільно рухатися. Перший ендопротез в Україні вони поставили ще у 1996 році. З 1998 року, згадує Олександр Щуровський, дітям почали ставити чеські ендопротези і з того часу поставили їх доволі багато. У Центр їдуть по медичну допомогу діти з різних областей України.

Індивідуальний ендопротез, який поставили Марії, спеціально для неї виготовила на замовлення одна німецька фірма. Він буде «рости» разом з нею та адаптовуватися до її організму впродовж усього життя. Його вартість за попередніми розрахунками була 295 тис. грн і фірма вимагала 100% передоплату.

Таких грошей у батьків дівчини не було, а відкладати операцію було неможливо, бо тоді б саркома знищила ще більшу частину кісток і врятувати ногу не вдалося б.

На початку червня БФ «Крила надії» оголосив ^(https://zaxid.net/za_dobu_na_bioprotez_dlya_17_richnoyi_mariyi_kovalovoyi_zibrali_mayzhe_200_tis_grn_n1503098) терміновий збір коштів. Гроші зібрали буквально за кілька днів. На прохання допомогти відгукнулося понад 1000 людей і спільними зусиллями вдалося зібрати 313 тис. грн. В останній день німецька фірма знизила вартість протезу на 20 тис. грн. Всі зібрані гроші, які залишилися після перерахунку, як повідомила директорка ФБ «Крила надії» Наталія Ліпська, залишилися за Марією. Після операції їй потрібно буде ще пройти відповідне тривале лікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter