У Львові триває підготовка до будівництва сміттєпереробного заводу

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d1%82%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%94-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%ba%d0%b0-%d0%b4%d0%be-%d0%b1%d1%83%d0%b4%d1%96%d0%b2%d0%bd%d0%b8-2

У Львові почали будувати сміттєпереробний комплекс. На вулиці Пластовій триває підготовка. До будмайданчика прокладають дороги, підводять електрику і воду, а саму ділянку рівняють. Підрядник до кінця літа має підготувати 9 гектарів землі, щоб вже з осені іноземна компанія почала там зводити завод для переробки відходів.

Територію біля очисних споруд вже не впізнати. З ділянки прибрали зайві конструкції. Підрядник підводить електрику та прокладає внутрішні дороги. До кінця літа землю мають підняти до рівня бетонної опалубки.

«Головна проблема – це високий рівень ґрунтових вод, тобто техніка грузне, техніка ламається, багато треба ремонтних робіт робити, треба відводити воду», – каже головний інженер ЛКП «Зелене місто» Володимир Глобін.

У комплексі із сміттєпереробним заводом працюватиме й компостувальна станція. Вона перетворює органічні відходи у добриво. У колишніх мулових відстійниках водоканалу готові перші два майданчики для дозрівання компосту. Допоки органіки привозять мало, її переробляють на ґумус у спеціальних контейнерах.

«За чотири тижні виходить практично готовий компост. Потім ми вивантажуємо його на ділянку. Він там лежить, люди можуть приходити, безкоштовно набирати ^(https://zaxid.net/u_lvovi_mozhna_bezkoshtovno_otrimati_organichne_dobrivo_dlya_runtu_n1501610) для своїх потреб, присадибних діляночок», – говорить начальник відділу компостування Любомир Тимчишин.

За право будувати завод змагаються ^(https://zaxid.net/smittyepererobniy_zavod_u_lvovi_hochut_buduvati_chotiri_inozemni_kompaniyi_n1500656) чотири іноземні компанії. Вони подали свої технічні пропозиції. Зараз «Зелене місто» та ЄБРР їх опрацьовують. Далі — комерційна частина тендеру: оцінюватимуть вартість будівництва.

«В нас є базова механіко-біологічна технологія, але ж зрозуміло, що набір того самого обладнання і конфігурація, так би мовити, в кожного учасника можуть відрізнятися», – пояснює директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Тим часом на Грибовицькому сміттєзвалищі зрівняли гору сміття, яке обвалилось чотири роки тому та влаштували майданчик з дегазації полігону.

«Також виконано роботи з облаштування 5-го озера зі збору фільтрату. Є два контейнери по осмосу – переробці фільтрату, яких 70% вже буде скидуватись у міську каналізацію, 30% повертатись на тіло полігону», – говорить консультант литовської фірми, яка здійснює технагляд Володимир Рудевич.

Майбутній завод зменшить кількість сміття, яке продукують львів’яни на 70 відсотків. Решту все одно доведеться возити на полігон. Ділянки під нього на Львівщині досі нема.

«Чотири роки звернення до обласної адміністрації, президентів, прем’єр-міністрів, віце-прем’єрів в тій самій позиції, що були і чотири роки назад», – сказав заступник міського голови з питань безпеки міста Сергій Бабак.

Новий полігон мав би працювати для третини міст Львівщини. Обласний центр готовий повністю оплатити його будівництво.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter