У Львові та Києві відбулися акції на підтримку книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Віктор Медведчук через суд вимагає в автора і видавництва заборонити розповсюдження книги

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%b8%d1%94%d0%b2%d1%96-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b1%d1%83%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%8f-%d0%b0%d0%ba%d1%86%d1%96%d1%97-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf-2

Сьогодні, 10 липня, Дарницький районний суд Києва розглядав позов нардепа, лідера партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука ^(https://zaxid.net/viktor_medvedchuk_tag48723/) проти видавництва Vivat, в якому прокремлівський політик, кума Путіна вимагає заборонити ^(https://zaxid.net/viktor_medvedchuk_cherez_sud_hoche_zaboroniti_poshirennya_knizhki_sprava_vasilya_stusa_n1488149) видавати і розповсюджувати книгу «Справа Василя Стуса» українського журналіста та історика Вахтанга Кіпіані.

Нагадаємо, у 1980 році під час суду над українським поетом Василем Стусом його адвокатом призначили Віктора Медведчука, попри те, що сам дисидент відмовлявся від такого захисту. У результаті Стуса засудили до 10 років примусових робіт та до 5 років заслання. У таборі він помер за загадкових обставин у 1985 році.

Книга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла минулого року. Вже продано близько 10 тисяч екземплярів. Вона на 90% складається з архівних документів. Зокрема, є епізод про судовий процес над дисидентом. Тоді суд проходив за зачиненими дверима, а під час оголошення вироку Стуса вивели із зали і зачитали його без підсудного.

Віктора Медведчука обурили певні фрази та згадки про нього у книзі Кіпіані. Тому він подав позов із вимогою не допустити видання і розповсюдження книги в будь-який спосіб на будь-якій території.

10 липня під будівлею Дарницького суду у Києві зібралася сотня людей. Учасники акції скандували «Медведчука — під арешт!». Кілька десятків людей зібралися на мітинг на підтримку книги і у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку. На їхню думку, Медведчук боїться написаного, адже книга є правдивою і документальною.

Автор Вахтанг Кіпіані розповідає: «До справи долучено друкарню «Юнісофт». Вона взагалі не відповідає за зміст книг, плакатів тощо. У друкарні для цього немає ні інструментарію, ні кваліфікації, ні законних підстав. Цим позовом фактично нав’язують систему попередньої цензури. Медведчук цим займався в часи темників. Зрештою, цим займалися в часи КДБ. Я писав цю книжку, взагалі не задумуючись про Медведчука. Він для мене, ну чесно, нікчемна маленька фігура в справі великого Стуса».

Адвокат Сергій Глотов, який представляє інтереси видавництва «Vivat», зазначив: «Це є історико-публіцистична книга з науковим підґрунтям. Оскільки пан Кіпіані оперував фактами, які вже раніше досліджувалися судом. У нас сильна правова позиція, яка підтверджується практикою Європейського суду з прав людини».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter