У Львові розповіли про злочинну групу, яка на території підприємств будує житлові квартали

20:51 14 вересня 2020 р.

У місті діє злочинна група у складі працівників Львівської міськради, архітекторів, інженерів та правоохоронців, які підробляють документи і виганяють підприємців на вулицю. Цими маніпуляціями вони займаються на території колишнього заводу фрезерних верстатів на вулиці Зеленій, 149.

У таких протизаконних діях звинуватив владу Михайло Мартиняк, директор підприємства «Резон», член Народного Рух України.   

— Моє підприємство, яке я очолюю 20 років і на якому працює 50 людей, зіштовхнулося із рейдерством, — сказав Михайло Мартиняк на засіданні «Як створення ОТГ і коронавірусний карантин вплинуть на формування бюджетів 2021» у Львівському пресклубі. — До нас приходять слідчі і розповідають фантастичні речі, ніби на нашій території розташовані якісь приміщення, які нам не належать. І найгірше, що вони при цьому показують неправдиві документи, завірені в установах міської влади. Я хочу, щоб люди знали: у Львові діє угруповання, де задіяні чиновники міськради, архітектури, поліції, які виготовляють фіктивні документи. Найгірше, що ця ситуація стає типовою для Львова. На сьогодні від нахабних рейдерських атак потерпають й інші підприємства. Під загрозою опинитися на вулиці без робочих місць перебувають щонайменше 800 працівників у Львові. 

На переконання Михайла Мартиняка, влада свідомо вбиває малий і середній бізнес, адже на місці підприємств хоче звести житлові квартали і ^(https://youtu.be/5W6Vb1Ujgf8) наповнити свої кишені, а не міський бюджет.

— Виробнича галузь є основою економіки, адже вона створює продукт, але у Львові вирішили, що місто має жити за рахунок послуг і «наливайок». Я з повагою ставлюся до туристичної сфери, проте ми бачили, що із нею сталося у період карантину. Робити її пріоритетною, натомість наступати на горло підприємцям, — це не просто нерозуміння того, як має у місті працювати економіка. Це — злочин, — наголосив  Михайло Мартиняк. 

Підприємець заявив, що не розуміє, чому Львів завозить вживане медичне обладнання і ліжка для лікарень з Німеччини, у той час, коли у нашому місті  є підприємство, яке спеціалізується на виготовленні таких виробів. Або навіщо закуповувати в Білорусі застарілі автобуси на дизельному пальному, якщо ми виготовляємо власні електробуси: 

— Ось так мер і його команда на ділі підтримують «своїх», — з гіркотою констатував Михайло Мартиняк.

Він також зауважив, що такі сумні львівські реалії відлякують європейських інвесторів, а якраз інвестиції, вкладені у підприємства, а не кредити, якими міська влада латає бюджетні дірки, врятували б економічну ситуацію.

— У мене є бізнес-партнери і друзі в Європі, з якими співпрацюю віддавна, і вони би хотіли інвестувати у Львів. Але – бояться, бо не мають жодних гарантій, що не стануть жертвами махінацій з боку влади. І я їх розумію, — наголосив Михайло Мартиняк. 

Підприємець сподівається, що обласна державна адміністрація і обласна прокуратура скажуть своє вагоме слово на захист шести підприємств з вулиці Зеленої, 149 від рейдерів. 

— Кілька підприємств з вулиці Зеленої неодноразово апелювали і до обласної прокуратури з приводу махінацій довкола наших законних територій і гальмування порушених поліцією кримінальних проваджень щодо рейдерів, — розповів Михайло Мартиняк «Щоденному Львову». — У прокуратурі обіцяли покарати винуватців, але поки що все закінчувалося лише запевненнями. Маємо надію, що з приходом нового керівника прокуратури ^(https://dailylviv.com/news/kryminal/anton-voitenko-keruvatyme-prokuraturoyu-lvivshchyny-5-rokiv-86317) буде відновлена законність і підприємства одержать належний захист від рейдерів. 

Нагадаємо, Вголос ^(https://vgolos.com.ua/articles/sadovyj-i-lvivska-zemlya-vkrady-sobi-sam_1041608.html) раніше повідомляв про те, що “частину території заводу фрезерних верстатів на вул. Зеленій Садовий (протягнувши це питання на сесії ЛМР) просто віддав дружині свого однопартійця під житлову забудову”.

Украдено у львів’ян: місто недоотримало пів мільярда грн від продажу земельних ділянок. ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/ukradeno-u-lvivyan-misto-nedootrymalo-piv-milyarda-hrn-vid-prodazhu-zemelnykh-dilyanok-86361)

Засідання у Львівському пресклубі 14 вересня 2020 року.
Відео: Львівський пресклуб