У Львові приватна лабораторія Unilab проводить ПЛР і ІФА- тестування медиків і пацієнтів. Результати відомі того ж або наступного дня

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%bd%d0%b0-%d0%bb%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d1%8f-unilab-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%be-2

Приватні лабораторії безкоштовно тестують медиків на коронавірус

У Львові приватна лабораторія Unilab започаткувала програму «Підтримуємо медиків», мета якої – пришвидшити тестування на коронавірус медичних працівників. ПЛР і ІФА- тестування безкоштовно провели вже понад 200 медикам, здебільшого, медпрацівникам Львівської обласної клінічної лікарні. Результати ІФА-тестування відомі цього ж дня, ПЛР- дослідження – наприкінці наступного дня, тобто сьогодні взяли біоматеріал, завтра ввечері на електронну адресу пацієнта приходить результат.

«Перші тестування медиків ми почали робити два тижні тому. Ми усвідомлюємо, що хворих людей повинен лікувати здоровий медик. І він не може чекати на результат дослідження тиждень чи довше, як було досі. Водночас, якщо є підозра, що він був у контакті з хворою на коронавірус людиною, він не може виходити на роботу. Тому наше завдання – максимально швидко провести ПЛР –дослідження і видати результат. Такі тестування для медиків будемо проводити до тих пір, поки будуть запити», – каже виконавчий директор лабораторії Unilab Олег Паньків.

Єдина умова, при якій у лабораторії тестують медпрацівників, тестування повинні проходити всі працівники відділення, бо тестувати окремо одного медика, за словами Олега Паньківа, нема сенсу, це не прояснить ситуацію.Адже якщо один працівник відділення виявиться хворим, закрити на карантин доведеться все відділення.

Коли Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України був дуже перезавантажений, у холодильниках на ПЛР- дослідження чекало черги до 3 000 проб, приватна лабораторія Unilab виручала колег. Вони безкоштовно провели у своїй лабораторії 110 ПЛР-досліджень.

У лабораторії Unilab проводять ПЛР і ІФА-тестування не лише медикам а й пацієнтам. Але якщо для медиків такі тестування безкоштовні, то для пацієнтів вони платні.

ПЛР- дослідження коштує 1500 грн, якщо оплачувати послугу у лабораторії. Ті пацієнти, які реєструються і розраховуються онлайн, мають 10% знижку, бо це, за словами директора, суттєво економить час на його реєстрацію, адже анкету, куди слід вписати немало даних, пацієнт заповнює сам. Для них таке дослідження коштує 1350 грн. Результат отримують наприкінці наступного дня: сьогодні забрали біоматеріал, завтра ввечері відомий результат.

ІФА-тестування дешевше. Аналіз на визначення імуноглобуліну М і G коштує 400 грн кожний. Відповідно, якщо людина хоче визначити імуноглобулін М і G одночасно, то їй таке тестування обійдеться у 800 грн. Результат у 90% буде відомий того ж дня, а при великій завантаженості – вранці наступного дня.

У Львіві біоматеріал для проведення ПЛР-досліджень можна здати у пунктах забору на вул. Героїв УПА, 55, Сковороди, 15, Ів. Франка, 79, Мазепи, 25Б, просп. Червоної Калини, 85, а також у Самборі, Стрию, Городку , Турці, а також у Луцьку та Рівному.

Аналізи на ІФА-тестування можна здати у будь-якому з 28 пунктів забору, які є у кожному районі області.

За словами директора, безпека для працівників лаборараторії – понад усе. Лабораторні дослідження вони, звісно, проводять у відповідних захисних костюмах, засобах захисту. Окрім того, працівникам лабораторії щодня проводять ПЛР- дослідження, і кожного тижня – медсестрам, які працюють на пунктах забору аналізів.

У найближчий час лабораторія Unilab планує розширювати свої можливості. В окремі дні вона за день проводила 300-400 досліджень. Переважно щодня до них звертається 150-200 пацієнтів.

«Зараз ми плануємо організувати роботу лабораторії у дві, а то й три зміни, докупити спеціальне обладнання, яке буде допомагати виділяти РНК-вірус, що значно пришвидшить роботу. Якщо зараз ми можемо максимально зробити 500 тестувань за день,то тоді зможемо робити до 1000», – каже Олег Паньків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter