У Львові отруїли десятки дерев. Є підозрювані (відео)

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%be%d1%82%d1%80%d1%83%d1%97%d0%bb%d0%b8-%d0%b4%d0%b5%d1%81%d1%8f%d1%82%d0%ba%d0%b8-%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2

18:35 21 липня 2020 р.

Під час планового обстеження зелених насаджень Залізничного району на ділянці між будинками 4 та 8 на вул. Мундяка (Левандівка) було зафіксовано всихання одразу 25 дерев.

Про це інформує ^(https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/ecology/280391-na-levandivtsi-zafiksovano-vsykhannia-odrazu-25-derev-u-grunti-vyiavyly-perevyshchennia-vmistu-midi) пресслужба ЛМР, пише пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/).

Оскільки різке всихання дорослих дерев різних видів є нетиповим явищем для нашого міста, управлінням екології та природних ресурсів департаменту містобудування забезпечило проведення лабораторних досліджень ґрунту для встановлення можливої причини такого явища.

«Ще три тижні тому ми були на обстеженні. Нас здивувала ситуація, коли дерева різних видів, які були в принципі здоровими на початку року та були працездатного віку (по 30−40 років), раптом всі стали з коричневим листям. Такого бути не може, ми спершу пов’язали це із ремонтом двору вул. Мундяка, 4−8. Там нещодавно провели ремонт, відповідно, щось могло статись. Але навіть якби обрубали коріння, то дерева би таким чином не повелись. Ми зрозуміли, що там мала би бути проблема у ґрунті. Аби не бути голослівними, при цьому ми замовили проби ґрунту з чотирьох дерев і одну — поза деревами.

Треба сказати, що на Левандівці ґрунти мають свою особливість, зокрема, перевищення по свинцю було у всіх пробах. Але, у той самий час, була надмірна лужність із показником 9−10, при тому, що для нормального росту рослин має бути 6−7. Наступне — була шалена концентрація міді. Ми можемо тільки припускати, як вона туди потрапила. Мідь з’явилась саме під тими деревами, які пропали, її немає в інших місцях. Зовнішній вигляд дерев добре ілюструє те, як мідь у великій концентрації впливає на рослини. Мідь використовується для захисту від шкідників, але у малих концентраціях, але у великих — вона вбиває.
Завантажити фото

Стверджувати, хто це зробив, можуть лише компетентні органи, тому що ми можемо лише керуватись дослідженнями. Можемо лише зауважити, що раніше було звернення мешканців щодо того, аби облаштувати там паркомісця. Для того, щоб отруїти дерева, достатньо одного зловмисника, решта мешканців могли їх любити», — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Також вона додала, що для висадки нових дерев, перш за все, потрібно буде привести ґрунт у нормальний стан.

«Для того, аби посадити там нові дерева, треба привести ґрунт у нормальний стан. Скоріш за все, йдеться про його вивезення та часткову дезактивацію. Ми радимось із хіміками, як це зробити, але у той самий час, напевне, буде подана відповідна заява до компетентних органів для того, щоб встановити насправді, що сталось», — відзначила посадовиця.

Відео: