У Львові нагадали, як приєднували до міста Левандівку та Снопків 90 років тому

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%bd%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d1%8f%d0%ba-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d1%94%d0%b4%d0%bd%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%b4%d0%be-%d0%bc%d1%96-2

22:22 12 серпня 2020 р.

Якби влада Львова скористалась досвідом приєднання до міста кількох населених пунктів на початку 1930 років, то багатьох нинішніх проблем зі створення Львівської ОТГ не було би. Адже жителі Левандівки, Персенківки, Софіївки і Снопківа зробили свій вибір свідомо і ніхто на них не тиснув.

Таку думку висловив політичний експерт Андрій Вихопень на на засіданні «Основні проблеми становлення Львівської ОТГ. Як їх вирішити?» у Львівському пресклубі.

— Тоді міська влада спілкувалась з жителями не через уряд Польщі, а йшла до людей і пояснювала, що на них чекає, — сказав він. – Люди висловлювали власні бажання і пропозиції, до них дослухались, потім вони голосували на зборах громад. Нічого цього нині ми не бачимо. І винна як міська, так і державна влада, яка не змогла і не захотіла говорити з людьми.

Андрій Вихопень навів приклад Малехова, якому міський голова Львова пообіцяв збудувати школу і налагодити каналізування. Однак, не дочекавшись обіцяного, громада робить це зараз своїми силами.

— Усі нові громадяни Львова мусять мати ті ж самі медичні та освітянські послуги на рівні міста і супермаркети біля будинку, і проїзд від свого населеного пункту до Львова за 7 грн, і всі інші переваги, — сказав він. – І культурний розвиток має бути на належному рівні, а не так, що на День Незалежності артисти не хочуть приїхати. Будинок просвіти і корчма – цього недостатньо для нормального життя.

Він наголосив, що фактично Львів ризикує отримати набагато більшу територію, ніж зараз, проте – без чіткої стратегії, що робити далі:    

— Можливо, зрушиться з мертвої точки питання сміттєпереробного заводу, а, може, у людей не спитають і зроблять полігон сміттєзвалища. Мабуть, будуть зводити котеджні містечка, але при цьому знищать місцевий ліс… Питань дуже багато.

Також експерт зауважив, що попри відсутність закону про агломерацію, насправді вона існує. А от чи відбудуться вибори до районних рад – велике питання. 

— Агломерація в нас була до того, вона і зараз існує. В нас є громади. Тому агломерація — це співпраця громад. Вони  юридично не оформленні в ОТГ. Вони, кожні, мають своє представництво і свої органи влади, наприклад Брюховичі та Винники. Водночас вони входять в агломерацію до Львова. Так само вони голосують і за депутатів Львівської міської ради, і за міського голову Львова. Це є співпраця. За це вони отримують транспортне сполучення. Наразі взагалі не прописані повноваження новостворених районних рад. Невідомо, за що вони будуть відповідати і чи будуть вибори до них, — сказав Андрій Вихопень.

Нагадаємо, Львівська ОТГ передбачена у складі Львівської, Винниківської, Дублянської міських рад, Брюховицької, Рудненської селищних рад, а також Грибовицької (Великі Грибовичі, Збиранка, Малі Грибовичі), Грядівської (Гряда, Воля-Гомулецька), Зашківської (Зашків, Завадів, Зарудці), Лисиничівської (Лисиничі, Підбірці), Малехівської та Рясне-Руської (Рясне-Руське, Підрясне) сільських рад.

Відео: Львівський пресклуб