У Львові медикам лікарні швидкої допомоги почали робити ІФА-тестування. Завтра ІФА-тестування почнуть робити і працівникам лікарні ім. Князя Лева

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%bc%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bc-%d0%bb%d1%96%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%bd%d1%96-%d1%88%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%ba%d0%be%d1%97-%d0%b4%d0%be%d0%bf%d0%be-2

ІФА-дослідження проводять лише у лабораторіях, для перевірки потрібна сироватка крові

У Львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги розпочинають ІФА-тестування на визначення антитіл до Covid-19 (імуноферментний аналіз). Наразі тестуватимуть лікарів цього медзакладу. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

«Ми почали новий вид тестування — тестування на антитіла. Починаємо це в нашій лікарні швидкої допомоги з лікарів. Це тестування можуть робити всі лабораторії міста Львова, і це дасть можливість зрозуміти, чи є антитіла, наскільки є опірність організму до цієї бацили. І навіть можемо зрозуміти, чи вже колись перехворіли COVID-19 і навіть цього не знаєте. Фактично, робимо те, що у світі вже почали робити, і ми першими у Львові йдемо цією дорогою», — розповів мер Львова Андрій Садовий.

За його словами, першочергово перевірятимуть медиків лікарні швидкої медичної допомоги. Також завтра почнуть робити тестування працівникам 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева.

«ПЛР-тести треба проводити, якщо людина має симптоми, і це навряд чи можна чимось замінити. Але ми вирішили йти тією дорогою, якою йдуть успішні країни світу, — робити тести на антитіла. Почали ми цю роботу в нашій лікарні швидкої медичної допомоги, тестуємо лікарів. Відзавтра тестуватимемо лікарів у першій міській лікарні. Сьогодні я збиратиму керівників усіх лабораторних центрів міста Львова, щоб ми могли почати велику хвилю по місту», — зазначив міський голова.

За його словами, проведення імуноферментного аналізу дасть змогу не лише зрозуміти, чи людина вже перехворіла на коронавірус, а й визначити, кому варто ще суворіше дотримуватись карантину.

«По-перше, ми зрозуміємо, чи людина вже перехворіла, чи ні, адже багато людей переносять коронавірус, навіть не знаючи цього. По-друге, ми зрозуміємо, яка резистентність, чи є антитіла, скільки їх. І по-третє, чітко вирахуємо тих людей, які мають бути на суворому карантині», — відзначив Андрій Садовий.

Мер також додав, що результат ІФА-тестування лабораторії отримуватимуть упродовж доби. Перші результати мають отримати вже сьогодні. Для медиків та працівників, які забезпечують життєдіяльність міста, тобто поліції, комунальників, військових тощо, аналіз буде безкоштовним.

Імунноферментний аналіз ^(https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7_(ELISA)) (ІФА) – це імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів, шляхом реакції антиген-антитіло. Для ІФА-дослідження потрібна кров пацієнта, точніше сироватки крові. Таке дослідження, на відміну від експрес-тестів, не можуть проводити на місці, а лише в лабораторіях.

Станом на понеділок, 25 травня, в Львівській області підтверджено ^(https://zaxid.net/lviv_koronavirus_kilkist_hvorih_statistika_ostanni_novini_n1499402) 1360 випадків коронавірусу, із них 37 — летальні. Сьогодні зранку від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, померла ^(https://zaxid.net/vid_uskladnen_koronavirusu_sogodni__pomerla_64_richna_lvivyanka_n1502642)-64-річна лікарка-анестезіолог. До слова, як повідомили у прес-службі ЛОДА, станом на 25 травня на Львівщині Covid-19 підтверджено у 269 медиків.

Нагадаємо, як раніше анонсував головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, українців найближчим часом чекає масове ІФА-тестування на антитіла до Covid-19. Таким чином, поруч з уже відомими нам експрес-тестами і ПЛР-тестами будуть застосувавати ще один метод тестування. Основною метою ІФА-тестування є можливість виявити антитіла до коронавірусу Covid-19, що дозволить з’ясувати, скільки українців насправді уже перехворіли і чи отримали імунітет. ZAXID.NET писав ^(https://zaxid.net/uryad_anonsuye_masove_ifa_testuvannya_na_koronavirus_navishho_n1501459) про те, чим він відрізняється і які наслідки матиме таке масове тестування.

До слова, що стосується ПЛР-тестувань, то станом на зараз за добу львівські лабораторії можуть робити ^(https://zaxid.net/za_minulu_dobu_lvivski_laboratoriyi_zrobili_rekordnu_kilkist_plr_analiziv_n1502579) вже понад чотири сотні таких тестувань. Окрім того, заплановано, що до осені на базі міської клінічної лікарні швидкої допомоги Львова запрацюють ще дві лабораторії для діагностування коронавірусу. В одній з них зможуть робити ПЛР-діагностику.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter