У Львові з’ясовують, скільки мешканців перехворіли на коронавірус без жодних ознак

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b7%d1%8f%d1%81%d0%be%d0%b2%d1%83%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d1%81%d0%ba%d1%96%d0%bb%d1%8c%d0%ba%d0%b8-%d0%bc%d0%b5%d1%88%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%86%d1%96%d0%b2-2

11:24 26 травня 2020 р.

П’ять міських комунальних установ готові проводити імуноферментний аналіз на виявлення антитіл до COVID 19, а також близько 70% приватних лабораторій вже надають таку послугу.

Про це у прямому ефірі радіо «Львівська хвиля» розповіла очільниця міського штабу оперативного реагування Галина Слічна, інформує пресслужба ЛМР.

«Ми розпочали в неділю в лікарні швидкої медичної допомоги здійснювати імуноферментний аналіз. Зокрема, вже було проведено 40 таких аналізів серед медичних працівників лікарні, оскільки ми маємо дуже багато захворілих медиків. Результати аналізів та статистику я матиму сьогодні. Вчора також міський голова провів Zoom-нараду з керівниками усіх приватних лабораторій у місті, а також лабораторій, що знаходяться у міських закладах охорони здоров’я, які мають спеціальне обладнання для проведення імуноферментного аналізу. Є 5 міських комунальних установ, які можуть їх проводити.

Фактично, вже близько 70% приватних лабораторій вже проводять такий аналіз. Це — платна послуга у них, вартість якої коливається від 400 до 600 грн, залежно від самої лабораторії. Вартість залежить від кількості відібраних аналізів.

Імуноферментні аналізи значно точніші, ніж експрес-тести, адже вони виявляють антитіла. Для нас важливо зрозуміти, скільки мешканців міста Львова насправді вже перехворіли на коронавірус без жодних ознак. Це також дуже важлив тому, що ми почали робити аналізи з березня місяця, а до березня ще був і грудень, і січень, і лютий. Ніхто ж не може сказати, коли саме фактично почала поширюватись хвороба, та коли почали хворіти люди. Дуже важливо визначити ту категорію людей, яка перехворіла і вже має антитіла. Дуже важливо проводити такі аналізи для медичних працівників та для тих, хто забезпечує життєдіяльність міста, аби знати чи не заразились вони та чи не перехворіли.

Вчора ми власне домовились про передачу приватними лабораторіями статистики нашому міському штабу. Ми вже розробляємо відповідну форму, якою було б зручно користуватись і приватним лабораторіям, і міським», — зазначила Галина Слічна.

Також вона додала, що рішення про пом’якшення карантину прийматиметься 29 травня. У той день відбудеться засідання обласної комісії ТЕБ і НС, яка прийматиме рішення, згідно з постановою уряду. Місто аналізуватиме свої показники та прийматиме рішення щодо послаблення чи продовження карантинних заходів.

Нагадаємо, ВООЗ повідомила, що крива поширення коронавірусу наразі «на підйомі» ^(https://dailylviv.com/news/medytsyna/kryva-poshyrennya-koronavirusu-narazi-na-pidiomi-vooz-84020).

Додамо, усіх охочих зробити тест на антитіла до Covid-19 мер скерував у приватні лабораторії. ^(https://dailylviv.com/news/medytsyna/usikh-okhochykh-zrobyty-test-na-antytila-do-covid-19-mer-skeruvav-u-pryvatni-laboratoriyi-84017)