У Львові знімають фільм про поета Грицька Чубая. Прем’єру планують влаштувати вже у січні 2021 року

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b7%d0%bd%d1%96%d0%bc%d0%b0%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d1%84%d1%96%d0%bb%d1%8c%d0%bc-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%b5%d1%82%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b8%d1%86-2

У Львові почали знімати фільм про поета Грицька Чубая. «Чубай. Говорити знову» – документальна стрічка з ігровими сценами. Більшість локацій для зйомок буде у Львові.

Київський режисер Михайло Крупієвський та родина Чубаїв задумали, щоб в основі фільму були спогади друзів Грицька Чубая. А поміж документальною частиною вкраплюватимуть ігрові сцени з життя поета. Акцентуватимуть на складних обставинах, за яких доводилося творити українським митцям у часи радянського тоталітаризму.

«Я впевнений, що це історія про свободу і не свободу. Про те, що усі ми маємо виборювати своє право на свободу. А історія, яку ми робимо, вона зачепить просто всіх. І історія життя такого генія: як він створив свій світ, як він писав, про що думав, яка драма відбувалася у його житті – от саме про це цей фільм», – розповів режисер і продюсер Михайло Крупрієвський.

«Я знала батька лише 2,5 роки, знала чи не знала. І постійно все життя хотілося шукати, ким він був. Але найбільше хотілося знати його звички, як він переживав це все. І власне я сподіваюся, що в цьому фільмі Михайло Крупієвський це передасть, бо він це розуміє», – додала донька поета, співачка Соломія Чубай.

Одним із героїв стрічки буде поет Сергій Жадан. Він уже приїхав до Львова і активно долучається до зйомок.

«Я Чубая люблю і він завжди зі мною. Я погоджуюся, що фільм – це історія про свободу, але також про неймовірний геній Грицька Чубая. Ми нині говоримо про нього як про класика, але ми навіть не усвідомлюємо, що ці вірші писала зовсім юна людина. Мені дуже цікаво, як писалося у ті часи», – зізнався Сергій Жадан.

Локацій для зйомок буде кілька: площа Ринок, Бернардинський дворик, університет. Також декорації облаштували на сцені театру ім. Лесі Українки. Там відтворили підвал-бібліотеку, яку збудував собі Грицько Чубай і де писав вірші. Згодом у тому ж підвалі його син Тарас створив свої перші пісні.

«Це було його от таке приміщення, де він мав можливість бути сам і щось творити, щось робити якраз у той період. Туди до нього приходили люди, знайомі митці, оця вся богемна львівська тодішня тусовка. Я пам’ятаю це з дитинства», – пригадує син поета, співак Тарас Чубай.

«Цей фільм – моє життя. Ніколи не думала, що мені доведеться побачити перед собою і знову пережити своє життя. Творці фільму не помилилися, коли вибрали героєм саме Грицька. Він і для мене був героєм», – додала вдова поета Галина Чубай.

Бюджет фільму – 1,4 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter