У Львові запрацює перший в Україні екопатруль. Чим він займатиметься?. Чим вони займатимуться?

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%86%d1%8e%d1%94-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%88%d0%b8%d0%b9-%d0%b2-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%96-%d0%b5%d0%ba%d0%be-2

Вже за кілька тижнів на вулицях Львова та на околицях з‘являться екопатрулі. Це спеціальні рейдові групи, які фіксуватимуть порушення природоохоронного законодавства. Тож відтепер непомітно забруднити довкілля буде складніше і небезпечніше: екопатрулі виїжджатимуть на маршрути регулярно. Далі детальніше про перший в Україні досвід роботи екопатрулів, які працюватимуть не як громадські активісти, а на базі Львівської міської ради та водночас матимуть посвідчення від Державної екоінспекції.

Днями виконавчий комітет міської ради проголосував за створення екологічного патруля у Львові. Він працюватиме на базі комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради та у тісній співпраці із Державною екоінспекцією у Львівській області. За словами начальника Державної екоінспекції у Львівській області Миколи Маланича, наразі такого досвіду з охорони навколишнього середовища в Україні немає. Бо ж ідеться не про створення громадської організації. Тож Львів починає першим запроваджувати контроль та фактично цілодобовий нагляд за порушниками природоохоронного законодавства. У держінспекції зізналися, що роботи буде багато.

ZAXID.NET продовжує серію публікацій, підготовлених у співпраці з «Інститутом Просвіти ^(https://zaxid.net/institut_prosviti_tag53191/)», про важливі для львів’ян проблеми.

Що таке екопатрулі та як вони працюватимуть

Екопатрулі – це рейдові групи, які регулярно патрулюватимуть місто та околиці і фіксуватимуть будь-яке порушення щодо природоохоронного законодавства.

Рейдові групи формуватимуть у міській раді з громадських інспекторів, людей, які мають громадянську свідомість та розуміння, що майбутнє екології залежить від кожного із нас. Аби їхня робота була масксимально ефективною, спочатку їх навчатимуть працівники Держекоінспекції. А після навчання їм вручать спецпосвідчення від Держекоінспекції. Такий документ дозволить екопатрулю інформувати, попереджати, а також складати адмінпротоколи та за потреби викликати поліцейських.

Ще однією суттєвою перевагою буде виїзд на маршрути у вільний від основної роботи час, а отже, у будь-який час доби.

В яких місцях переважно патрулюватимуть

Стихійні сміттєзвалища, місця скидів каналізаційних стоків у річки – найболючіші питання і водночас місця, де найчастіше з‘являтиметься екопатруль. Рудно, Брюховичі, район аеропорту, на околицях Львова – найвразливіші у цих питаннях.

«Люди мають розуміти, що вони повинні не лише вимагати чистого довкілля, а й самі активно до цього долучатися. А в нас у районах малої забудови нерідко місцеві навіть не мають договорів на вивіз сміття», – каже Микола Маланич. Серед повноважень екопатрулів також виявлення фактів незаконної вирубки лісу, несанкціоновані полювання, забруднення повітря, ґрунту, об‘єктів благоустрою тощо.

До прикладу, через два тижні розпочнуться чергові підпали сухої трави і Львову загрожує повне задимлення. Це шкідливо не лише довкіллю, а й здоров‘ю.

«На такі точкові проблеми треба одразу реагувати і тут на екопатруль особливі сподівання. У перспективі громадські екопатрулі також треба залучати до профілактичних бесід зі школярами. Бо, як показує досвід, – екосвідомість треба виховувати з дитинства. «Загалом поява екопатруля та його регулярні рейди – це і суттєве підсилення у роботі екоінспекторів. І, що важливо, — велика профілактична робота, яка має вплинути на свідомість громадян та їхнє розуміння, що починати дбати про навколишнє середовище треба із себе. Тому насамперед ми очікуємо, що в частині зменшення забруднення нашого довкілля ми досягнемо помітних результатів», – зауважив Микола Маланич.

Екоактивізм в Україні – явище не нове. В країні дедалі більшає з‘являється свідомих громадян та екоактивістів, які своїм прикладом вчать оточення крок за кроком власноруч дбати про довкілля. Хтось вже роками сортує сміття, інші — самотужки гасять підпали сухостою чи прибирають околиці. У таких спосіб екоактивісти вводять моду на чистий спосіб життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter