У Львові відкрили перший науковий парк SID City. Парк працюватиме на базі Львівської політехніки

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%88%d0%b8%d0%b9-%d0%bd%d0%b0%d1%83%d0%ba%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b9-%d0%bf%d0%b0%d1%80-2

У Львові відкрили перший в області науковий парк SID City на базі Львівської політехніки, який займатиметься науково-технічною та інноваційною діяльністю, а також втіленням в життя результатів наукових досліджень та отриманням прибутку від цього.

Науковий парк зареєстрували 5 червня, його юридична назва – ТОВ «Науковий парк Національного університету «Львівська політехніка», брендова – SID City. Засновниками парку є сам університет та низка приватних компаній, зокрема корпорація «СофтСерв», ТДВ «Гал-Кат», ТОВ «Компанія з управління активами «Роял-Стандарт», а також громадська організація «Тех Стартап Скул», яка є школою стартапів університету. Статутний капітал становить 3,12 млн грн, він є найбільшим серед інших наукових парків країни.

Як повідомив під час презентації проекту директор SID City Назар Подольчак, науковий парк складатиметься з трьох локацій загальною площею 27 тис. м2. Зокрема, на вул. Городоцькій, 286 розташовуватиметься виробничий майданчик, на вул. Академіка Колесси, 2 – комплекс, що розвиватиме ІТ-напрямок та біотехнології, на вул. Князя Романа, 3а облаштують креативний комплекс. Також науковий парк має 7,5 га вільної землі, на яких в майбутньому планують звести нові об’єкти наукового парку.

«Наша головна ідея – розвиток інновацій шляхом створення наукового середовища. Традиційно вважається, що науковий парк об’єднує науку та бізнес. Ми хочемо зробити так, щоб він починався з науки та закінчувався на логістиці, себто на кінцевому споживачеві послуг та продуктів», – зазначив голова SID City Назар Подольчак.

Пріоритетними напрямками роботи парку є нові та відновлювальні джерела енергії, машино- та приладобудування, ресурсоощадні технології, мікроелектроніка, телекомунікації, вдосконалення хімічних технології та інше.

За словами Назара Подольчака, найближчим часом парк має укласти угоди про спільну діяльність з українськими та іноземними інвесторами. Усі компанії, які долучаться до SID City, матимуть гарантовані державою пільги, зокрема під час сплати оренди державного або комунального майна, а також податкові преференції.

Нагадаємо, науковий парк – це організація, що керує потоком знань і технологій між університетами, науково-дослідними установами, компаніями та ринками. Відповідно до закону України «Про наукові парки», їхніми основними функціями є створення нових видів інноваційного продукту та їх комерціалізація, організація та забезпечення виробництва наукоємної, конкурентоспроможної на внутрішніх і зовнішніх ринках інноваційної продукції, сприяння залученню іноземних інвестицій, розвиток міжнародної співпраці у галузі науково-технічної та інноваційної діяльності та інше.

Згідно з даними ^(https://mon.gov.ua/ua/nauka/innovacijna-diyalnist-ta-transfer-tehnologij/naukovi-parki) Міністерства освіти та науки, в Україні станом на початок червня був зареєстрований 31 науковий парк.

Партнерами парку «Львівської політехніки» є Львівська міська рада, Обласна державна адміністрація, Асоціація випускників Львівської політехніки, «Приватбанк» та львівське представництво Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter