У Львові відбулась акція протесту проти скандального рішення КСУ. Активісти різних партій вимагали повернути повернути обов’язкове декларування

Мітингувальники тримали плакати із гаслами «Геть вовків в суддівських шкурах»

Активісти «Самопомочі», «Голосу», та «Української Галицької партії» провели спільний мітинг у четвер, 29 жовтня, під стінами Львівської облдержадміністрації.

Люди вийшли, щоб висловити протест проти рішення ^(https://zaxid.net/ksu_oprilyudniv_rishennya_pro_skasuvannya_elektronnogo_deklaruvannya_n1509744) Конституційного суду України, який визнав неконституційними низку положень закону України «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. По суті КСУ ліквідував електронне декларування в Україні і таким чином звів нанівець усі антикорупційні реформи в державі.

«Сьогодні непростий і більш ніж сумний день. Ми перебуваємо неподалік Меморіалу Героїв Небесної Сотні, ми всі пережили Євромайдан і рішення КСУ, який приймав присягу на вірність і мав служити Україні і народу України, служить зовсім іншим – проросійським, олігархічним силам. КСУ став інструментом тих сил, які хочуть знищити Україну», — заявив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Андрій Москаленко зазначив, що не розуміє навіщо закривати від громадськості його декларацію, як заступника міського голови Львова.

«Я вимагаю, щоб мою декларацію повернули. А всі, хто працює нечесно – проти них треба відкривати справи», — наголосив Москаленко, додавши, що тепер суди просто закриють усі справи проти причетних до корупції чиновників.

«Ми вимагаємо негайної реакції. Ніхто мовчати сьогодні вже не буде. Те, що нас сьогодні тут є стільки є свідченням того, що кожного разу нас ставатиме все більше. Ми пройшли непростий шлях. Україна вже є іншою і ніхто не допустить, щоб Україну повернули до часів Януковича. Бо судді, які сьогодні є у КСУ – це судді призначені ще Януковичем», — наголосив Андрій Москаленко.

Народна депутатка фракції «Голос» Наталія Піпа висловила впевненість, що реакція на скандальне рішення КСУ буде в кожному обласному центрі України. А у вівторок Верховна Рада збереться на позачергове засідання, щоб вирішити, як повернути обов’язкове декларування.

«Це шлях, яким ця влада і деякі представники КСУ повертають нас у часи Януковича. Ми точно знаємо, що це не пройде. Якби разом із антикорупційною реформою була проведена ще й судова, то такого б відкату антикорупційної реформи не було б», — заявила Наталія Піпа.

За її словами, тільки тиск Заходу змушує українську владу реагувати на рішення КСУ і намагатись виправити ситуацію.

Активістка УГП Ірина Бек заявила, що партія за останні п’ять років багато зробила, щоб влада у місті була прозорою, а громада бачила усі рішення, які приймає Львівська міська рада.

«Це у нашому розумінні є дуже важливим кроком. Бо таким чином ми наближаємось до вільної й демократичної країни. Ми будемо наполягати на доступі громади до усіх даних влади. Ми надаємо владі повноваження, ми їх обираємо і ми тут, у Львові, користуємось з того, що влада у місті є прозорою. На жаль, на рівні держави влада знову хоче нам показати, що нам варто повернутись у минуле століття. Ми не дамо цього зробити», — наголосила Ірина Бек.

Міський голова Львова Андрій Садовий, який перебуває на самоізоляції, телефоном підтримав мітингувальників.

«Вчора ми всі стали свідками атаки на незалежність нашої держави. Це була дуже підла і підступна атака, бо вона була зроблена зсередини нашої країни. Ворог нас атакує на сході, тут ще й Covid-19. А до того й проросійські сили прийняли рішення, яке ставить незалежність України під удар. Корупція – це іржа, яка роз’їдає країну зсередини. Революція Гідності – була протестом проти корупції . Сьогодні всі влада в Україні належить одній політичній силі – «Слуга народу». Ми вимагаємо негайних дій від них. Має бути ліквідований Окружний адмінсуд у Києві, який займається антидержавною політикою, а його голова пан Вовк має бути на лавці підсудних. Має бути розпущена Вища рада правосуддя. ВРУ має негайно зібратись і прийняти закон про конкурсний відбір суддів КСУ. Має бути терміново прийнятий закон про електронне декларування, який має відновити всі ті здобутки, які отримала Україна після Революції Гідності. Місто Львів, громада міста буде твердою і буде вимагати цих рішень, бо на кону найцінніше – наша незалежність. Я вірю, що ми переможемо, бо це наша держава. А Львів завжди міг дати в чоло тим, хто зневажає нашу незалежність», — заявив Андрій Садовий.

Акція тривала близько години із дотриманням усіх карантинних вимог. Із Львівської ОДА до мітингувальників ніхто не вийшов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter