У Львові встановлюють контейнери для органіки (адреси,деталі). З часом такі баки встановлять на кожному сміттєвому майданчику

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b2%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bb%d1%8e%d1%8e%d1%82%d1%8c-%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d0%b9%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b8-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-2

Перевізники сміття розпочали встановлювати у всіх районах Львова контейнери для збору органічних відходів. Наразі такі вже стоять у 17 ОСББ у місті, а також у кількох закладах харчування та на території ринків.

Від мешканців перевізники забирають мокрі відходи за нульовою ставкою. Такий тариф для ОСББ, ЖБК та управляючих компаній діє до кінця року. Натомість суб’єкти господарської діяльності платять 644 грн за 1 тонну.

Сьогодні баки для органіки встановлюють компанії «Грінера», «Ековей», «Санком», «Спецавтотранс-Львів», «Львівспецкомунтранс», «ДВ Вейст-Груп».

«На сьогодні йде стандартизація і розробляється чіткий план по встановленню таких контейнерів на кожному майданчику у Львові. Рано чи пізно він обов’язково з’явиться, буде інформація як користуватися тим контейнером, що туди можна кидати і що не можна», – говорить директор департаменту поводження з ТПВ Роман Олійник.

Зібрану у контейнерах органіку перевізники привозять на станцію компостування на вул. Пластову, 13.

«До нас привозять та сама компанія «Грінера», привозить компанія «Ековей» – це ті, що вже працюють. Привозила компанія «Санком». Інші ще напрацьовують механізми. У нас на станції лежить порядка 1200 тонн органіки, тобто харчових та садових відходів та органіки від різноманітних підприємств. Кількість, яку ми отримуємо коливається: це може бути і 300 кг, часом можуть привезти 10 тон за день», – розповідає директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Найкраще, за словами директора департаменту поводження з ТПВ, із мешканцями працює компанія «Грінера». У неї є вісім ОСББ, які справно сортують органіку. Це ОСБББ на вул. Тичини, 15, Лінкольна, 29, Княгині Ольги, 122а, Стрийська, 11в, Підстригача, 3, Мазепи, 3а, Шевченка, 17, та Лінкольна, 47.

Для мешканців встановлюють 120 л баки коричневого кольору. Вони мають подвійне дно, яке відділяє рідини від сировини і тонкі дірочки по боках контейнера – вони слугують системою провітрювання. Таким чином немає неприємного запаху. Такий контейнер у 120-ти квартирному будинку заповнюється за три дні. Забирають його два рази на тиждень.

«Процес забору в нас наступний: машина під’їжджає, забирає наповнений контейнер, натомість дає чистий, продезинфікований контейнер та залишає його. Після цього проходить процес зважування і це все приходить на вулицю Пластову», – коментує заступник директора ТОВ «Грінера. Україна» Тарас Колодій.

Також Тарас колодій є й головою ОСББ на Тичини,15. Мешканці вже впродовж майже двох місяців скидають в такий контейнер свої органічні відходи. У такий спосіб економлять на вивозі сміття. Якщо раніше платили за вивіз ТВП 6100 грн на місяць, то зараз ця сума коливається до 4900 грн на місяць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter