У Львові вперше провели операцію з пересадки серця. Донором став 58-річний львів’янин, який розбився, впавши з висоти

%d1%83-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d0%be%d0%b2%d1%96-%d0%b2%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%88%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8-%d0%be%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8e-%d0%b7-%d0%bf%d0%b5%d1%80-2

Трансплантацію провели львівські лікарі спільно з медиками Інституту серця

Уночі у суботу, 4 липня, у міській клінічній лікарні швидкої допомоги Львова вперше провели трансплантацію серця. Це перша така операція у Львові і третя в Україні за останні 15 років. Дві попередні були у Ковельській районній лікарні Волинської області. Про це вранці у суботу, 4 липня, повідомив головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.

Донором, у якого забрали серце, став 58-річний львів’янин, який отримав важку черепно-мозкову травму унаслідок падіння з висоти. Після спроб врятувати життя чоловіка львівські лікарі констатували у нього смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів – серця і нирок, аби ті подарували можливість жити іншим людям.

Нове серце отримав 57-річний житель міста Коростень Житомирської області, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадження, чоловік не мав. Здорове донорське серце львівські лікарі йому трансплантували спільно з командою київського Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який спеціально прибув до Львова.

Цієї ночі у львівській лікарні провели трансплантацію серця і двох нирок від загиблого львів’янина трьом іншим людям (фото Ірини Заславець)

Одразу ж у лікарні провели трансплантацію двох нирок загиблого львів’янина. Їх пересадили чоловікам, які потребували донорських органів – однин з яких зі Львова, другий із Тернопільщини. Усі операції розпочалися після опівночі і тривали до восьмої ранку суботи, 4 липня.

Відео з операційної, яке поширив Олег Самчук

«Я безмежно вдячний усім, завдяки кому відбулися ці історичні для Львова операції: співробітникам Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам і однодумцям. Та особлива подяка – рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком для одразу трьох людей і, повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме усе життя!», – зазначив головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.

З його слів, такі операції – це шанс для українців, щоб вони у подальшому не їхали за кордон, а мали змогу отримати життєво необхідні їм органи у своїй державі.

Як повідомлялося, у грудні 2019 року в Україні вперше за останні 15 років провели трансплантацію серця ^(https://zaxid.net/v_ukrayini_vpershe_za_ostanni_15_rokiv_proveli_peresadku_sertsya_n1495277) у Ковельській районній лікарні Волинської області, бо неможливо було доправити донорське серце до Києва. Другу таку операцію провели у Ковелі на початку лютого 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter