У Золочеві депутати влаштували нічне чергування, щоб не допустити будівництва церкви УПЦ МП

%d1%83-%d0%b7%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%87%d0%b5%d0%b2%d1%96-%d0%b4%d0%b5%d0%bf%d1%83%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8-%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d1%88%d1%82%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%bd%d1%96%d1%87%d0%bd%d0%b5-2

Депутати та мер Золочіва підозрюють, що замість житлового будинку на одній з вулиць будують храм УПЦ МП

Золочівські депутати та члени міського виконкому влаштували нічне чергування біля одного з житлових будинків, аби перешкодити будівництву церкви московського патріархату. Мер Золочева Ігор Гриньків записав у неділю, 12 липня, екстрене зверення і закликав мешканців міста, депутатів та духовенство об’єднатися, щоб не допустити появи московського патріархату.

«Сьогодні всю ніч депутати міської ради, члени міськвиконкому, представники громадського формування «Міська варта» проводили чергування на вулиці Труша у Золочеві. Нам вдалось встановити та зафіксувати зібрання людей, серед яких є золочів’яни та мешканці прилеглих сіл. Оперативно інформацію негайно передано правоохоронцям. Ще раз наголошую, що на вулиці Труша, 9 у Золочеві під виглядом житлового будинку, як це вказано в документах, в незаконний спосіб московити мають намір збудувати храм. Цьому не бути!» – заявив ^(https://www.facebook.com/zolochiv.misto/posts/2804420016469477?__cft__[0]=AZVV1U9bH6cf64fzDh4RxZHf434Gm2B3DQrf_Z_ykg_g4rktvUVfY7-vADO3VbpiTlORTbN87hlqp2W1LhNnsXUovh_NxsublSjiWeICWI1w6SN4PmhSswbGb4kASg7mWhl9GtD-6oTgQPaDehJWRq-j&__tn__=%2CO%2CP-R) Ігор Гриньків.

За кілька днів до цього, 10 липня, Золочівська міськрада зібралася на позачергове засідання, аби проголосувати за заборону діяльності УПЦ МП на території міста і звернутися до президента та голови ВРУ з проханням підтримати цю вимогу. За інформацією мера міста, під виглядом житлового будинку на вулиці Труша, 9 у Золочеві будують церкву УПЦ МП. Після засідання міськради 10 липня Ігор Гриньків заявив, що вже звернувся до правоохоронців та голови Львівської ОДА з вимогою зупинити спорудження церкви на вулиці Івана Труша.

«В Україні має місце негативна практика спорудження храмів московського патріархату під виглядом житлових будинків та введення місцевих громад в оману. У Золочеві ніколи не було і немає релігійної громади московського патріархату. Тому будівництво церковної споруди тут суперечить інтересам громади. Сьогодні депутати міськради прийняли рішення звернутися до голови ЛОДА Максима Козицького, до правоохоронних органів із чіткою вимогою зупинити порушення містобудівного законодавства, аби тут у нас не споруджували храму московського патріархату», – розповів ^(http://nus.in.ua/novyny-zolochivschyny/4073-rishennya-pro-zaboronu-diyalnosti-pravoslavnoyi-cerkvi-moskovskogo-patriarhatu-v-ukrayini-priynyato-zolochivskoyu-miskoyu-radoyu-video.html) Гриньків.

Про будівництво церкви УПЦ МП у Золочеві стало відомо на початку липня. За інформацією мера, невідома у місті уродженка Почаєва 22-річна Ольга Шаховал набула право власності на частину житлового будинку та земельну ділянку на вулиці Труша, 9. Після цього вона погодила документи на реконструкцію та розширення будинку. Після огляду будівництва головний архітектор Золочева Роман Кушнір прийшов до висновку, що планування забудови є таким, що будівлю можуть використовувати як церкву.

фото золочівського видання «Новини Україну і світу» ^(http://nus.in.ua/novyny-zolochivschyny/4073-rishennya-pro-zaboronu-diyalnosti-pravoslavnoyi-cerkvi-moskovskogo-patriarhatu-v-ukrayini-priynyato-zolochivskoyu-miskoyu-radoyu-video.html)

Відтак депутати вирішили зібратися на позачергову сесію, аби зупинити це будівництво. Власниця ділянки Ольга Шаховал наразі публічно не реагувала на цю історію.

Додамо, що мер Золочіва Ігор Гриньків відомий боротьбою ^(https://zaxid.net/miskiy_golova_zolocheva_vzyavsya_osobisto_znositi_nezakonnu_zabudovu_n1456705) із забудовами. Були випадки, коли він оголошував голодування через спорудження самобуду та сам брав молот, щоб зруйнувати стіни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter