Уряд затвердив Львівську ОТГ у складі 18 населених пунктів. Відповідно до перспективного плану, загалом на Львівщині буде 73 ОТГ

%d1%83%d1%80%d1%8f%d0%b4-%d0%b7%d0%b0%d1%82%d0%b2%d0%b5%d1%80%d0%b4%d0%b8%d0%b2-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%83-%d0%be%d1%82%d0%b3-%d1%83-%d1%81%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d1%96-2

Кабмін дозволив утворити Львівську ОТГ у форматі «великого Львова»

На засіданні у середу, 27 травня, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області. До Львівської ОТГ, щодо якої було найбільше дискусій, окрім Львова, увійдуть ще 17 прилеглих населених пунктів. Загалом в області передбачено 73 об’єднані територіальні громади.

На засіданні уряду урядовці та депутати виловили низку пропозицій щодо окремих громад. Присутній на засіданні голова ЛОДА Максим Козицький попросив не вносити зміни у поданий ЛОДА перспективний план. Цю пропозицію підтримав прем’єр Денис Шмигаль, зазначивши, що протягом дня до документу можуть бути внесені технічні правки, які не змінюють його суті.

Відповідно до розпорядження уряду, Львівська ОТГ передбачена у складі Львівської, Винниківської, Дублянської міських рад, Брюховицької, Рудненської селищних рад, а також Грибовецької (Великі Грибовичі, Збиранка, Малі Грибовичі), Грядівської (Гряда, Воля-Гомулецька), Зашківської (Зашків, Завадів, Зарудці), Лисиничівської (Лисиничі, Підбірці), Малехівської та Рясне-Руської (Рясне-Руське, Підрясне) сільських рад.

Окремо уряд дозволив утворити Сокільницьку ОТГ (у складі Сокільницької та Годовицько-Басівської сільських рад) та Оброшинську ОТГ (у складі Оброшинської, Ставчанської та Конопницької сільських рад).

Село Суховоля, що поблизу Львова, увійде у Зимноводівську ОТГ, а село Бірки ^(https://zaxid.net/htos_sobi_zaroblyaye_bali_na_vibori_n1501566) – в Івано-Франківську.

Затверджений урядом перспективний план, зокрема, щодо Львівської ОТГ, збігається з проектом, розробленим Львівською ОДА – за винятком Бірківської сільської ради, яку урядовці вирішили віднести до Івано-Франківської ОТГ.

Загалом у Львівській області затверджено ^(http://materialy.kmu.gov.ua/294acad3/docs/8baab193/Proekt_rozporyadzhennya.pdf) 73 об’єднані територіальні громади. Зокрема, урядовці залишили існуючу Заболотцівської ОТГ, яка не була передбачена поданим ЛОДА перспективним планом. Кінцевий документ з технічними правками буде оприлюдено згодом.

Як повідомлялося, ще в лютому ЛОДА подала в уряд ^(https://zaxid.net/loda_zaproponuvala_uryadu_stvoriti_lvivsku_otg_u_formati_velikogo_lvova_n1498245) проект перспективного плану Львівщини, до якого згодом були внесені уточнення щодо Львівської ОТГ ^(https://zaxid.net/loda_podala_v_uryad_utochnennya_shhodo_maybutnoyi_lvivskoyi_otg_n1499624). Документ планувалося затверджувати на засіданні уряду 20 травня, однак в останній момент його зняли з розгляду.

Мер Львова Андрій Садовий та його заступник Любомир Зубач ^(https://zaxid.net/tobto_v_rezultati_lviv_zmenshitsya_n1502423) заявляли про «підкилимні обговорення» щодо Львівської ОТГ, зокрема, щодо від’єднання Брюховичів та Винників, які вже є в адміністративному підпорядкуванні Львова. Міська рада зверталася до уряду ^(https://zaxid.net/miska_rada_prosit_uryad_ne_zmenshuvati_teritoriyu_lvova_n1502411) з проханням не зменшувати територію Львова.

У свою чергу прихильники утворення окремої Брюховицької ОТГ скеровували свої звернення до уряду та влаштовували пікети з перекриттям траси ^(https://zaxid.net/prihilniki_vidyednannya_bryuhovichiv_perekrili_mizhnarodnu_trasu_bilya_lvova_n1502715), вимагаючи дозволити від’єднання Брюховичів від Львова. Прихильники від’єднання Винників також виїжджали на акції протесту до столиці.

Затвердження 27 травня перспективних планів Львівської, Запорізької та Одеської областей завершило процес прийняття відповідних рішень урядом, тобто вся територія України (окрім анексованого Росією Криму) вже покрита ОТГ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter