Уродженець Польщі очолив медіакорпорацію Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

13:59 19 грудня 2020 р.

Американський журналіст і медіаменеджер Тед Ліпієн призначений президентом медіакорпорації Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода, повідомляє Агентство США з глобальних медіа.

Про таке кадрове рішення оголосив голова агентства Майкл Пек. «Небагато людей розуміють місію і багатогранність роботи американського мовлення за кордоном так, як розуміє Тед», — заявив ^(https://www.svoboda.org/a/31008953.html) Пек.

Тадеуш Ліпієн народився в 1953 році в місті Мшана-Дольна (за 347 км від Львова) на півдні Польщі, в 1970 році емігрував в США, з відзнакою закінчив університет Джорджа Вашингтона. У 1973 році почав працювати на радіостанції «Голос Америки», з 1981 по 1993 рік керував Польською службою цієї радіостанції, висвітлюючи в тому числі демократичні перетворення в країні і боротьбу профспілки «Солідарність» проти тоталітарного режиму.

З 1993 до 2003 років Ліпієн працював в американській Раді керуючих з питань мовлення в Мюнхені і в Празі, з 2003 по 2005 рік — директором Євразійського підрозділу «Голосу Америки» та виконувачем обов’язків заступника директора всієї радіостанції. Покинув корпорацію для роботи над біографією Папи Римського Іоанна Павла II, з яким був знайомий, після цього заснував некомерційну організацію Free Media Online, що займається підтримкою незалежних ЗМІ.

«Коли я був підлітком в комуністичній Польщі, то слухав Радіо Вільна Європа, щоб знати, що приховує від мене уряд, — цитує слова Ліпієна агентство USAGM. — Це зробило величезний вплив на моє життя і життя мільйонів людей. Для мене велика честь, що мені довірили допомагати цій організації з величезною історією продовжувати прориватися через цензуру і давати голос тим, хто його позбавлений «.

У Львові суд вирішуватиме долю організаторів підпалу автомобіля журналістки Радіо Свобода Галини Терещук ^(https://dailylviv.com/news/kryminal/u-lvovi-sud-vyrishuvatyme-dolyu-orhanizatoriv-pidpalu-avtomobilya-zhurnalistky-radio-svoboda-halyny-tereshchuk-87859)