Уночі буде -14. А на Львівщині аварійно зупинили енергоблок Добротвірської ТЕС, — голова комітету

19:02 6 лютого 2021 р.

У суботу, 6 лютого, було аварійно зупинено два енергоблоки на електростанціях групи компаній ДТЕК.

Про це в своєму Telegram-каналі заявив ^(https://t.me/gerus_online/33) голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп від “Слуги народу” Андрій Герус.

За його даними, о 00:52 на аварійний ремонт зупинено блок №2 Ладижинськоі ТЕС (ДТЕК Західенерго). Причиною зупинення став шум у топці котла.

О 04:58 на аварійний ремонт зупинено блок №5 Добротвірськоі ТЕС (ДТЕК Західенерго). Причиною стала несправність автомата безпеки.

“Такі зупинки енергоблоків суттєво ускладнюють роботу енергосистеми, а сьогодні вночі температура впаде до -14 С. Однак системний оператор Укренерго збалансовує ситуацію користуючись іншими джерелами, всім споживачам забезпечена стабільна та безперебійна подача електроенергії”, – додав Герус.

Довідка

Добротвірська ТЕС (спершу Львівсько-Волинська ДРЕС) — теплоелектростанція у Добротворі  проектною потужністю 700 МВт, є структурним підрозділом ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Скорочення «ДТЕК» — спотворене російське «ДТЭК», рос. Донбасская топливно-энергетическая компания, яка є частиною «СКМ», ПАТ «Систем Кепітал Менеджмент» — найбільшої в Україні інвестиційної компанії, яка належить Рінату Ахметову. На початку 2012 року Ахметов купив 45 % ПАТ «Західенерго» на додаток до 25 %, викуплених раніше, отримавши таким чином повний контроль над підприємством.

ТЕС під’єднана до електромережі за допомогою 6 ЛЕП 220 кВ.

Ахметов віддає Львову за високі ціни на електроенергію ^(https://dailylviv.com/news/medytsyna/akhmetov-vypravdovuietsya-za-vysoki-tsiny-na-elektroenerhiyu-dlya-ukrayintsiv-83376)

Денис Шмигаль має причину записатися на прийом до Ріната Ахметова ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/akhmetov-prodaie-halychyni-elektroenerhiyu-u-2-5-raziv-dorozhche-nizh-ievropi-83516)