Українські гімнасти закликали владу не перешкоджати їм готуватися до Олімпіади-2020. Українські гімнасти, серед яких і 17-річна львів’янка Христина Погранична, звернулися до влади із проханням дозволити їм провести міжнародні змагання, необхідні для підготовки до Олімпійських ігор.

%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%96-%d0%b3%d1%96%d0%bc%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d1%83-2

Через карантинні обмеження в Україні було перенесено багато змагань із художньої та спортивної гімнастик, що ставить під загрозу проведення інших міжнародних турнірів, необхідних для підготовки до Олімпійських ігор. Про це у вівторок, 25 серпня, заявили українські гімнасти на спільній прес-конференції у Києві.

Прес-конференцію провели ^(https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=GDXo949WUVM&fbclid=IwAR25LZyGmHtgodTHFksVNKRtSqyTOFmj2h3p8cqhozk65Q_Ug0Lx-QdVG2g&app=desktop) президентка Федерації художньої гімнастики та тренер Національної збірної команди Ірина Дерюгіна, олімпійські чемпіони Стелла Захарова та Олег Верняєв, а також представниці Національної збірної команди України з художньої гімнастики, серед яких була і 17-річна львівська гімнастка Христина Погранична ^(https://zaxid.net/hristina_pogranichna_tag53131/).

Вони звернулися до влади із проханням дозволити провести міжнародні змагання в Україні, зокрема, «Кубка Дерюгіної» та «Кубка Стелли Захарової», які заплановані на вересень. За їхніми словами, через перенесення турнірів, серед яких чемпіонати України та Європи, українські гімнасти не мають змоги тренуватися у звичних умовах та готуватися до Олімпійських ігор.

«Ми хочемо попросити вас (владу, – ред.) піти нам на зустріч і дати нам можливість проводити заходи, які необхідні сьогодні для підготовки до Олімпійських ігор», – заявила під час конференції Стелла Захарова.

Львів’янка Христина Погранична також зауважила, що проведення змагань є важливим, оскільки вони слугують підготовкою до різних міжнародних турнірів.

«Виступати в своїй країні та змагатися із сильними спортсменами важливо, адже кожні змагання – це досвід, і це більш важливим, аніж прості тренування. Після великої паузи потрібно знову починати виступати та готуватися до Олімпійських Ігор та Чемпіонату Європи, тому хочеться попросити дати нам можливість проводити змагання і турніри, аби ми могли покращити свої навики і відпрацьовувати свою майстерність», – відзначила вона.

Зазначимо, що Олімпійські ігри-2020 – це тридцять друга літня Олімпіада, яка пройде у Токіо, столиці Японії. У лютому, під час спалаху коронавірусу ВООЗ заявляла, що немає причин для перенесення термінів. Натомість, на початку березня організаційний комітет уже розглядав можливість проведення олімпіади без глядачів, залишивши лише трансляцію.

Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК), після наради прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе та голови МОК Томаса Баха, 24 березня 2020 року ухвалив рішення про перенесення Олімпійських ігор-2020 на 2021 рік через пандемію коронавірусу. Початок ігор запланований на 23 липня 2021 року, які триватимуть до 8 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter