Топ-5 міфів про ЛКП та кредити. Блог мера Львова Андрія Садового

%d1%82%d0%be%d0%bf-5-%d0%bc%d1%96%d1%84%d1%96%d0%b2-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%bb%d0%ba%d0%bf-%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b8

На минулій сесії міської ради група депутатів не підтримала участь Львова у програмі «Підтримки муніципалітетів» від ЄБРР.

В Дніпрі, до речі, вже прийняли ^(https://bit.ly/2CjFuY4) цю програму, наступні Одеса, Київ та Харків.

Це б дозволило Львову отримати кошти на стабілізацію роботи 7 стратегічних комунальних підприємств, в тому числі гарантовану заробітну плату працівників. Вже в червні 6 тисяч людей можуть залишитись без оплати праці. Проте депутати вирішили, що місто не бідне і гроші можна знайти без кредитів. Так ніби Львів це єдине місто, яке працює з кредитуванням. МВФ? Ні, ні не чули!

Також це голосування стало причиною для вкиду десятків фейкових повідомлень, пов’язаних з комунальними підприємствами Львова і не тільки.

Хочу спростувати Топ-5 таких «дивних» міфів.

Міф перший. Жодне зі стратегічних ЛКП не використало коштів, які отримало з бюджету цього року

Це маніпуляція!

Гроші, які виділяли для ЛКП – це бюджетні призначення на пів року. Коштів на друге півріччя немає.

Великі ЛКП зазнали суттєвих фінансових збитків у час карантину. І логічно, що коштів на зарплату працівників у них нема.

У час карантину ці підприємства мали багато непередбачуваних видатків на дезінфекцію, рукавиці та маски для працівників тощо.

Міф другий. Місто зазнало збитків через карантин, але й заощадило на витратах: 50-60 млн грн зекономили на вивозі сміття

Чудова маніпуляція!

Комусь складно зрозуміти, що не всі викидають гроші на вітер чи у смітник.

Місто щороку закладало на вивезення сміття 300 млн грн. Цього ж року Львів має лише 239 млн. Тому коштів до кінця року не вистачить.

До того ж, у час карантину люди продукують більше сміття, аніж зазвичай, – маски, пакетики, інші засоби для пакування. Тож забирати кошти з цієї статті видатків означає поставити безпеку та санітарний стан міста під загрозу!

Міф третій. 32 млн грн виділено на утримання «Муніципальної варти», тож її потрібно ліквідувати, а кошти використати на інші потреби

Маніпуляція!

Ініціаторам цієї ухвали взагалі варто якось пояснити, що не всі люди мають гроші на приватну охорону.

Працівники «Муніципальної варти» охороняють соціально важливі об’єкти – лікарні, садочки, музеї тощо. Тож ліквідація установи ставить під загрозу безпеку міста.

32 млн грн, які виділено на утримання «Муніципальної варти» – це не лише зарплата, а й низка інших важливих речей (наприклад, нові евакуатори).

Міф четвертий. 41 млн грн економії на компенсації за пільгові перевезення в громадському транспорті, які в час карантину не діють

Маніпуляція!

Здається ініціатор не дуже в курсі, що за пальне треба платити, а не навпаки.

Про яку економію може йти мова, якщо зараз транспорт працює в режимі спецперевезень? Спочатку, за рішенням уряду, в одному транспортному засобі могло їхати лише 10 осіб, тепер – тільки сидячі місця. АТП №1 і ЛКП «Львівелектротранс» зазнали мільйонних збитків і надалі працюють у збиток.

У Львові 27 пільгових категорій. Таким не похвалиться жодне місто в Україні. Аби компенсувати перевізникам збитки, на рік потрібно 350 млн грн. А насправді виділяють лише 244. Ой?

Міф п’ятий. 133 млн грн економії на роботі навчальних закладів, які не працюють та «не оплачують комунальні послуги»

Маніпуляція, або почули дзвін, та не знають де він.

Усі збережені кошти, а вони справді були, Львів інвестував у боротьбу з COVID-19.

Ми перші в Україні запровадили грошові доплати медпрацівникам (9 млн грн), закупили необхідне медичне обладнання (майже 104 млн грн), лікарські засоби, засоби індивідуального захисту, медичні вироби (28 млн грн). Доплати здійснювались також працівникам обласним медичних закладів (7 млн грн).

Ці кошти не були передбачені в бюджеті на початку року. Загалом це близько 200 млн грн.

Так вже сталось, місцеві вибори в Україні наклались на пандемію.

Недополітики, нечисті медіа і їхні власники – безжальні.

Бережіть здоров’я і свою медіагігієну!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter