Суд повторно розгляне позов про заборону будівництва сміттєпереробного заводу у Львові. Справу знову скерували у Львівський окружний адміністративний суд

%d1%81%d1%83%d0%b4-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%82%d0%be%d1%80%d0%bd%d0%be-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b3%d0%bb%d1%8f%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%be%d0%b2-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%b7%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%80-2

У середу, 8 липня, Апеляційний адміністративний суд Львова задовольнив апеляційну скаргу львів’янина Йосипа Дудича, який у суді першої інстанції вимагав скасувати містобудівні умови та обмеження, видані виконавчим комітетом для будівництва сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13.

Інтереси мешканця у суді представляв адвокат Андрій Петришин. Він наголосив, що позивач проти будівництва сміттєпереробного заводу на очисних спорудах, натомість не проти такого комплексу за межами населеного пункту на допустимій відстані для життя і здоров’я людей.

«Нам вдалось сьогодні перемогти. Скасовано рішення першої інстанції, залишено в силі заходи забезпечення позову, які включають червоне світло і унеможливлюють дальший розвиток планування і будівництва сміттєпереробного заводу», – прокоментував адвокат Андрій Петришин.

Тож Апеляційний адміністративний суд передав справу знову до першої інстанції – Львівського окружного адміністративного суду, який раніше закрив справу ^(https://zaxid.net/sud_ostatochno_dozvoliv_budivnitstvo_smittyepererobnogo_zavodu_u_lvovi_n1501273), бо суддя вважав, що цей розгляд справи мав здійснюватися за правилами господарського судочинства. Андрій Петришин вважає, що суддя має особисто відповідати за прийняття, на його думку, незаконних рішень. Тому адвокат подасть скаргу до Вищої ради правосуддя та дисциплінарну комісію.

Директорка юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич розповіла, що рішення апеляційного суду визначило порядок, в якому мала слухатись позовна заява.

«Фактично ніякого рішення стосовно законності чи не законності містобудівних умов та обмежень винесено не було. Закриття провадження в суді відбулося на наше клопотання, очевидно, що ми погоджувалися з рішенням суду першої інстанції. Ми отримаємо повний текст рішення сьогоднішнього постанови і вже відповідно за аналізом мотивувальної частини будемо приймати рішення, як нам реагувати», – розповіла директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

У юридичному департаменті міської ради зазначають, що містобудівні умови та обмеження виконком видав законно і оспорювати цей документ немає жодних підстав.

Нагадаємо, проект будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові пройшов комплексну державну будівельну експертизу, отримав позитивний експертний звіт з урахуванням технічно екологічних норм. На Пластовій планують будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на майже 10 гектарах, потужністю 250 тис. тонн на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter