Суд повернув власниці атракціонів у центрі Львова всі конфісковані муніципалами електромашинки

%d1%81%d1%83%d0%b4-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b5%d1%80%d0%bd%d1%83%d0%b2-%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%96-%d0%b0%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%ba%d1%86%d1%96%d0%be%d0%bd%d1%96%d0%b2-%d1%83-%d1%86-2

Конфлікти між муніципалами і власниками атракціонів тривають уже п’ять років

Підприємиця Олена Животова через суд повернула собі вилучені «Муніципальною вартою» електромашинки, які вона з порушенням рішення виконкому здає в оренду на площі перед Оперним театром. Восьмий апеляційний адмінсуд відхилив апеляцію муніципалів і цим самим зобов’язав повернути Олені Животовій 13 дитячих електромашинок та самокатів.

Прокатні машинки вилучалися муніципалами впродовж серпня-вересня 2019 року. За цей період через порушення заборони на роботу актракціонів в центрі міста в Олени Животової вилучили вісім електромобілів, два дитячі квадроцикли, два електромотоцикли та один електросамокат. Усі вилучені машинки передали на зберігання «Муніципальній варті». Після цього підприємиця подала позов в суд, вимагаючи повернути їй машинки (ця ситуація повторюється з року в рік і суди справді повертають підприємиці вилучені електромашинки).

Восьмий апеляційний адмінсуд також вирішив, що конфіскація цих машинок відбувалася з кількома порушеннями.

По-перше, в актах демонтажу муніципалів вказувалося, що власник цих атракціонів невідомий (саме це дозволяло вилучати їх одразу на місці, а не чекати кілька днів на усунення недоліків). Оскільки ж у матеріалах судової справи фігурують договори оренди цих машинок, в яких вказано, що вони належать Олені Животовій, суд вказав, що замість негайного демонтажу муніципали мали б дати власниці атракціонів п’ять днів на усунення порушення. Якщо б цього не відбулося, тоді можна було б вилучати атракціони.

По-друге, в актах демонтажу не вказувалися ані свідки вилучення атракціонів, ані контакти представників поліції, які б були при цьому. Оскільки там фігурували лише інспектори «Муніципальної варти» та представники Галицької райадміністрації, суд також вирішив, що ці демонтажі відбувалися з порушеннями. Щоправда пункт, на який посилається суд у цьому випадку, вказує лише можливість залучення поліції чи свідків до демонтажу, а не обов’язковість таких дій.

По-третє, суд вирішив, що муніципали не мали права забирати в підприємиці прокатні машинки, оскільки вона все-таки має дозвіл здавати в оренду електромашинки у під’їзді будинку біля Оперного театру. Тобто суд одночасно погодився із забороною на роботу машинок на площі перед Оперним і погодився з правом здавати такі машинки в прокат у сусідньому під’їзді (звідки вони переїжджають на площу перед Оперою).

Діяльність атракціонів на просп. Свободи заборонена від 2015 року, однак через прогалини законодавства, яке не дуже чітко визначає статус електромашинок, підприємці й далі продовжують здавати їх в оренду. Час від часу «муніципали» конфісковують частину прокатних машинок, але підприємцям вдається їх собі повертати через суди. Здачею електромашинок на площі біля Оперного переважно займаються два підприємці – ФОП Олена Животова разом із найманим працівником Олегом Спиридоновим та ФОП Михайло Каламуняк ^(https://zaxid.net/zatrimanim_za_napad_na_prikordonnikiv_viyavivsya_vlasnik_atraktsioniv_bilya_lvivskoyi_operi_n1475666).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter