Сотні нарядів патрульної поліції відпрацьовують автошляхи,- Уряд

%d1%81%d0%be%d1%82%d0%bd%d1%96-%d0%bd%d0%b0%d1%80%d1%8f%d0%b4%d1%96%d0%b2-%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%80%d1%83%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d1%97-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d1%96%d1%86%d1%96%d1%97-%d0%b2%d1%96%d0%b4-2

16:25 24 липня 2020 р.

В Україні стартувало профілактичне відпрацювання автошляхів держави «Безпечне шосе». Відпрацювання триватиме до кінця літа.

Про це інформує ^(https://www.kmu.gov.ua/news/igor-klimenko-v-ukrayini-startuvalo-profilaktichne-vidpracyuvannya-avtoshlyahiv-derzhavi-bezpechne-shose) Урядовий портал, пише DailyLviv. ^(https://dailylviv.com/news).

До його проведення будуть залучені підрозділи блоку превентивної діяльності. Відпрацювання має на меті підвищення безпеки учасників дорожнього руху та профілактику дорожньо-транспортних пригод. Про це Голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив сьогодні, 24 липня.

За його словами, упродовж липня цього року на українських автошляхах сталося трохи більше тисячі ДТП, в яких постраждали люди. Зокрема, в результаті дорожньо-транспортних пригод 1218 людей отримали травми, ще 168 громадян – загинули ^(https://dailylviv.com/news/sytuatsiyi-i-pryhody/na-avtodorohakh-lvivshchyny-zahynulo-129-osib-85315). Лише за чотири останніх дні в Україні зафіксовано 216 ДТП з потерпілими, де загинула 31 людина і 241 учасник дорожнього руху отримав травми.

Відтак з огляду на загострення ситуації на автомобільних шляхах керівництвом Національної поліції було прийняте рішення про проведення профілактичного відпрацювання.

«Ми назвали ці відпрацювання «безпечне шосе». Мета наших дій – підвищення рівня безпеки учасників дорожнього руху та зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод. Нині «гаряча» пора на дорогах: люди їдуть на відпочинок, повертаються додому. Потік транспорту суттєво збільшився, а з ним – і кількість ДТП. Ця статистика змушує нас діяти рішучіше. Тому для безпеки кожного водія, пасажира та пішохода на автошляхах держави несуть службу майже 400 нарядів патрульної поліції», – наголосив глава відомства.

Ігор Клименко також повідомив, що в рамках відпрацювання перед кожним задіяним підрозділом поліції визначені конкретні завдання. Серед цих завдань – аналіз стану аварійності, визначення оптимальних місць розташування патрульних нарядів, збільшення їхньої кількості на найбільш аварійно небезпечних ділянках доріг, а також наближення нарядів до місць відпочинку людей у південних регіонах держави.

Особливу увагу поліцейські приділятимуть профілактиці правопорушень, що можуть призвести до ДТП. Наряди поліції будуть орієнтовані на виявлення серйозних порушень Правил дорожнього руху як водіями транспортних засобів, так і пішоходами та велосипедистами.

Зокрема, йдеться про виявлення фактів керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, виїзду на смугу зустрічного руху, порушення водіями швидкісного режиму. Також правоохоронці звертатимуть увагу на дотримання учасниками дорожнього руху правил обгону, проїзду перехресть і пішохідних переходів, користування ременями безпеки або мотошоломами, перевезення пасажирів, зокрема – дітей.

Додамо, на трасі Київ-Чоп — знову масштабна автокатастрофа. ^(https://dailylviv.com/news/sytuatsiyi-i-pryhody/na-trasi-kyyiv-chop-znovu-masshtabna-avtokatastrofa-85295)