Ситуація загрозлива. Ми вже не маємо, куди класти. Реанімація забита,- гендиректор Центру легеневого здоров’я

22:22 12 жовтня 2020 р.

Медики закликають негайно запровадити жорсткий карантин. На сьогодні в лікарні перебуває 170 пацієнтів з COVID-19 і всі – кисневозалежні.

Про це у коментарі «Еспресо.Захід» ^(https://zahid.espreso.tv/news/2020/10/12/u_centri_legenevogo_zdorovya_lvova_ne_zalyshylosya_vilnykh_misc) повідомив генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак, пише DailyLviv ^(https://dailylviv.com/news).

«Ситуація загрозлива. У суботу у нашу лікарню поступило 18 пацієнтів. У неділю – 12. Всі — дуже важкі. Ми вже не маємо, куди класти. Реанімація – забита. Всі відділення – забиті», — каже лікар.

Різке зростання кількості важких пацієнтів Любомир Рак пояснює легковажним ставленням людей до ковідної загрози.

«Погіршення ситуації із захворюваністю почали спостерігати після 15-20 вересня, коли почалося навчання у школах та університетах. До цього у нас на стаціонарному лікуванні перебувало по 130-140 хворих. У лікарні ще були місця. Люди втратили пильність. Їм здається, що якщо немає жорсткого карантину, то й коронавірусу немає. Мені досі доводиться чути фрази, що це все брехня, що ніякого коронавірусу немає і його вигадали лікарі, щоб на тому заробити.  Так буде тривати доти, доки ця хвороба не торкнеться кожної родини», — каже він.

Але, на думку лікаря, чекати такого сценарію розвитку подій не варто, адже тоді системі охорони здоров’я загрожуватиме колапс. «Єдиний вихід, який я зараз бачу, — негайно запроваджувати повний карантин», — каже Любомир Рак.

Канікули у школах Львова мер пропонує розпочати 19 жовтня. ^(https://dailylviv.com/news/osvita-i-nauka/kanikuly-u-shkolakh-lvova-mer-proponuie-rozpochaty-19-zhovtnya-86862)

Нагадаємо, з 15 жовтня школам рекомендовано канікули, а вишам — дистанційну форму навчання. ^(https://dailylviv.com/news/osvita-i-nauka/z-15-zhovtnya-shkolam-rekomendovano-kanikuly-a-vysham-dystantsiinu-formu-navchannya-86861)