Синод УГКЦ затвердив правила поведінки священиків в інтернеті. Інструкція переважно регулює використання соцмереж

%d1%81%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b4-%d1%83%d0%b3%d0%ba%d1%86-%d0%b7%d0%b0%d1%82%d0%b2%d0%b5%d1%80%d0%b4%d0%b8%d0%b2-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bb%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d1%96%d0%bd-2

Українська Греко-Католицька Церква першою серед українських Церков розробила інструкцію про присутність церковних структур і священиків в інтернеті. Синод УГКЦ затвердив її на трирічний випробувальний термін, починаючи з 3 серпня. В цій інструкції переважно йдеться про використання духовенством соцмереж – зокрема, забороняється публікувати фейки, додавати до друзів неповнолітніх, закривати доступ до своїх сторінок, а також брати участь у політичних ток-шоу та загалом у передвиборчих кампаніях.

Соцмережі, за інструкцією ^(https://zaxid.net/docs.ugcc.ua/1466/), мають використовуватися духовенством УГКЦ передусім для навчання про Бога і проповіді Євангелія. Заборонено публікувати як на облікових записах церковних структур, так і в приватних профілях матеріали, що порушують авторські права, або з ресурсів, які працюють без ліцензії. Кожен матеріал на офіційних веб-сайтах Церкви має відповідати журналістським стандартам.

Приватні сторінки священиків у соцмережах повинні бути відкритими, оскільки обмеження доступу до них, за інструкцією, «викликає підозри щодо відсутності прозорості в спілкуванні». Заблокувати дозволяється лише тих, хто практикує тролінг або виявляє ненависть до інших користувачів.

Також духовенству заборонено на приватних сторінках звершувати Таїнство Покаяння, писати будь-що, що може дискредитувати УГКЦ, поширювати фейки, а також додавати до друзів дітей до 15 років, приймати від них запити на дружбу та комунікувати з ними в приватних повідомленнях.

Священикам радять дотримуватися на приватних сторінках етикету соцмереж – зокрема, публікувати якісний контент, який не суперечить вченню Церкви, не додавати до друзів людей з сумнівною репутацією та незнайомців, не надсилати приватні повідомлення після 21:00, не додавати людей до своїх груп і не позначати їх у дописах без їхньої згоди.

Окремий розділ інструкції присвячений поведінці духовенства у соцмережах під час передвиборчої кампанії.

«Священнослужителі не можуть брати активної участі ні в політичних партіях, ні в керуванні професійними спілками, а також їм забороняється вести політичну агітацію та брати участь у передвиборчих кампаніях політиків і політичних партій також у віртуальному вимірі», – йдеться в інструкції.

Духовенство не може прямо чи непрямо агітувати за певного кандидата, створювати та поширювати контент з політичними підтекстами, брати участь у політичних телевізійних ток-шоу (як виняток, лише з дозволу вищого ієрарха), закликати вірян до політичних мітингів та уникати коментарів щодо політичних сил.

На адаптацію профілів у соцмережах до вимог інструкції духівники мають місяць. За порушення окремих норм цієї інструкції ^(https://docs.ugcc.ua/1466/) передбачені церковні покарання, однак не вказано про які саме норми йдеться і яке саме покарання передбачене.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter