Священик із Самбора уникнув покарання за масову ходу з плащаницею під час жорсткого карантину


На суді священик пояснив, що процесія стала масштабною сама по собі. Його виправдали
Суд відмовився карати священика самбірської церкви за проведення масової ходи із винесенням плащаниці під час карантину. Церква Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у Самборі відома на всю Україну, оскільки тут зберігаються мощі святого Валентина ^(https://zaxid.net/na_den_zakohanih_turisti_zyizhdzhayutsya_u_sambir_de_zberigayutsya_moshhi_svyatogo_valentina_n1497743). Посеред квітня у цій церкві організували масову ходу із винесенням плащаниці, при цьому її учасники були без масок, не дотримувалися дистанції і їх у кілька разів було більше за максимально дозволених 10 осіб.
Про непокараного священика першим із посиланням на постанову суду повідомило видання «Судовий репортер» ^(https://www.facebook.com/sudreporterUA/posts/991864171271532?__cft__[0]=AZWvGMrWicnqu8f_IAnfrq12JcTv_dg8UuoZFatgH02x5p8r13uXdEGxBs41I8qFhaGb5xQXwmRKAj7I0qbyONdXkBLe809iB8Thzsg5lx0goyyhyrnnTFLUf1hQzrOK46GWmk8oQLtVZ8BfsV8LZBJmYGos2sjS0F_ZH_pszmHgYQ&__tn__=%2CO%2CP-R). У постанові наводять слова священика Василя Мазура, який організував масову ходу. Він визнав свою вину і сказав, що винесення плащаниці перетворилося на масовий захід «з волі людей» – люди самі доєднувалися до процесії, то ж вона неконтрольовано набула масштабного характеру.
Ходу вирішили провести 17 квітня, у час, коли на всій території країни діяв жорсткий карантин із забороною на відвідування спортмайданчиків та парків. Керівництво храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ на своїй сторінці у Facebook вело пряму трансляцію цієї процесії. У кінці служби настоятель храму отець Богдан Добрянський закликав вірян дотримуватися вимог карантину, після чого на вулицю винесли плащаницю і до процесії долучилися десятки людей.
Отець Богдан Добрянський ще у квітні розказував ^(https://zaxid.net/cherez_masovu_protsesiyu_u_sambirskiy_tserkvi_politsiya_vidkrila_kriminalne_provadzhennya_n1501042) ZAXID.NET, що не бачить за собою провини і вважає, що люди під час процесії дотримувались обмежень і були в масках. Щоправда оприлюднені фото та відео з цієї події свідчать, що це було не так.
Тоді поліцейські склали на чотирьох учасників заходу протоколи за відсутність масок (два з них розглядав той же суддя, що і справу священика, і в усіх випадках він обмежився усними зауваженнями), а на організатора процесії відкрили кримінальне провадження. Щоправда до суду воно надійшло вже як адміністративна справа. Суддя Ігор Казан вирішив, що проступок священика є малозначущим, тож звільнив його від відповідальності, обмежившись ^(http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90219493) усним зауваженням.
Цікаво, що приблизно в той же час Ігор Казан розглядав ще одне порушення карантину – протокол на водія мікроавтобуса, який перевозив із Борисполя до Львова 11 пасажирів. У цьому випадку суддя вирішив, що порушення є суттєвим і наклав ^(http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90237702) на водія штраф у 17 тисяч гривень.
Додамо, що схожим є результат судової справи проти мера Червонограда і місцевого священика, які порушили карантин під час богослужіння. Там справи просто закрили ^(https://zaxid.net/sud_zakriv_spravu_proti_mera_chervonograda_ta_svyashhenika_za_masove_bogosluzhinnya_pid_chas_karantinu_n1503611) за відсутність правопорушення.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter