СБУ почала слідство щодо самопроголошеної сільради у гірському селі на Львівщині. Група мешканців оголосила про створення Верхньорожанківської сільради

У Верхній Рожанці група мешканців оголосили про створення сільської ради

7 грудня у селі Верхня Рожанка у Сколівському районі на Львівщині кілька місцевих жителів провели збори, на яких оголосили про створення окремої сільської ради, а також ухвалили рішення про те, що державним прапором у селі буде жовто-синій, а не синьо-жовтий, як це затверджено Конституцією. Усе відбувалося під керівництвом скандального активіста Анатолія Балахніна з Дніпра. За цим фактом СБУ вже відкрила кримінальне провадження.

На відео, яке оприлюднив ^(https://www.facebook.com/profile.php?id=100004665152076) у Facebook член псевдожурналістської організації «Stop корупції» Віктор Палас ^(https://zaxid.net/viktor_palas_tag53940/), видно, що близько 15 осіб провели так звані збори на кухні в приватному помешканні. Вони обрали головою Вехньорожанківської сільської ради Богдану Шкелебей, також обрали депутатів. Село Верхня Рожанка налічує понад 1,1 тис. мешканців і до 2017 року було у складі Нижньорожанківської сільської ради, а потім увійшло до Славської ОТГ. Першим про провокативний захід повідомило видання Дивись.Info ^(https://dyvys.info/2020/12/08/karpatskyj-separatyzm-u-verhnij-rozhantsi-stvoryly-silradu-i-perevernuly-derzhavnyj-prapor/?fbclid=IwAR0T0u3-d5WV3qIBzumSc57J5EpKW256GWLoDXp-c9E__gXw_tVWzGuPX5o).

Проводив збори мешканців Верхньої Рожанки керівник ГО «Багнет нації» Анатолій Балахнін з Дніпра. Він пояснював, що Славська ОТГ є нібито «неконституційною» і мешканці Верхньої Рожанки можуть собі створити свою сільську раду.

Відео зі зборів, де створювали Виликорожанківську сільраду, яке оприлюднив Віктор Палас

«Це вперше в історії України сьогодні створена Верхньорожанківська сільська рада», – коментує на відео Віктор Палас.

На одному з відео видно, як Анатолій Балахнін передав обраній «голові» Богдані Шкелебей рішення зборів, заявивши: «Це ваші повноваження. Більше повноважень на цій території, ніж у вас, ніколи ні в кого не було. Це максимум, який можливий. Це максимальна довіра, це максимально легально і легітимно. Я вас вітаю з цим».

Далі учасники так званих зборів перейшли до розгляду питання державних символів і вирішили прийняти прапор, який буде їх відрізняти від решти України – жовто-синій.

За цим фактом СБУ у Львівській області відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 109 (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) ККУ. Винуватцям злочину загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

За даними ^(https://dniprograd.org/2020/05/08/samoprogolosheniy-golova-rayonnoi-radi-vlashtuvav-skandal-vidmovlyayuchis-nadyagati-masku-v-supermarketi_84114) дніпровських ЗМІ, представник ГО «Багнет Нації» Анатолій Балахнін відомий своїми провокативними акціями в Дніпрі – влаштовував мітинги та закликав людей бойкотувати карантин. Члени цієї організації не визнають чинних органів центральної та місцевої влади, а також правоохоронних органів та судів, мотивуючи це їх неконституційністю, тож створюють власні. Зокрема, у жовтні цього року однодумці Анатолія Балахніна створили ^(https://espreso.tv/news/2020/10/09/quotseparatyzm_u_prylukakhquot_zatrymani_sbu_vyyavylys_quotperevertachamy_praporaquot) фейкову «міськраду» в Прилуках та обіцяли «розформувати» справжні місцеві органи влади.

Член скандальної організації «Stop корупції» Віктор Палас теж відомий участю у провокативних акціях. Зокрема, він влаштовував провокації ^(https://zaxid.net/lvivska_likarnya_poskarzhilas_na_provokatoriv_yaki_vdayut_iz_sebe_hvorih_n1501674) у львівських лікарнях на початку пандемії коронавірусу навесні 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter