СБУ перешкодила створенню в Україні осередку неонацистського угруповання. Екстремісти вербували людей у Львові, Києві й Харкові

Служба безпеки України запобігла спробі створити в Україні осередок міжнародного неонацистського угруповання, яке причетне до вчинення у різних країнах світу терактів з використанням саморобної вибухівки на расовому ґрунті.

Працівники СБУ встановили двох іноземців, які прибули в Україну для вербування місцевих жителів до лав екстремістів. Вони вербували людей у Львові, Києві та Харкові.

Також вербувальники підготували відеоролик, в якому пропагували ідеї неонацизму і «закликали громадян до вчинення особливо тяжких злочинів, у тому числі вбивств і терактів». Згадане відео вони поширювали через учасників спеціалізованих груп у соціальних мережах.

Крім того, іноземці намагалися вступити до одного з українських військових підрозділів для здобуття бойового досвіду, який планували використовувати у протиправній діяльності.

СБУ викрила іноземців і депортувала їх у країну походження, заборонивши їм в’їзд в Україну на три роки. При цьому СБУ не повідомила, з якої країни походять вербувальники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter