Садовий робить Чаплінського винуватцем «недобудов» у мікрорайоні «Під Голоском»

%d1%81%d0%b0%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%b9-%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%b8%d1%82%d1%8c-%d1%87%d0%b0%d0%bf%d0%bb%d1%96%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%82-2

12:57 29 травня 2020 р.

Міський голова Львова Андрій Садовий хоче призупинити видачу містобудівних умов та обмежень на нове будівництво у мікрорайоні «Під Голоском» доки там не будуть забезпечені належні об’єкти інфраструктури.

Про це він сказав сьогодні на виконавчому комітеті під час розгляду рішення щодо вирішення низки проблемних питань території, визначеної детальним планом житлового району «Під Голоском». 

«Ми на місці проведемо нараду з тими, хто будує садочок. Все, що ми маємо по вул. Під Голоском, показує неповагу до людей, які там купили помешкання. Мені боляче за людей, бо я їх розумію. Важливо, щоб ми залучили всіх і розуміли, що ми потижнево будемо робити, щотижня там треба проводити нараду і бачити динаміку — по дорогах, хідниках тощо. Ми призупинимо видачу дозволів на нове будівництво. В першу чергу треба зробити об`єкти інфраструктури, а вже потім говорити про нове будівництво. Людей довели до відчаю. Це повна провина зі сторони виконавчої влади. На виїзд ми ще запросимо пана Чаплінського, бо він це все планував. Житло почали будувати, дороги закинули, садочка нема. Мені соромно перед людьми. Наш обов`язок — це все поправити. А враховуючи оці місяці, це питання буде ще й політизоване», — прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Також він додав, що важливим є визначення етапності та термінів виконання робіт на вул. Під Голоском.

«Є існуюча ситуація, вона зрозуміла, ми розуміємо, що має бути в ідеалі. Я хочу бачити чітку етапність з термінами, графіками, як це буде вирішуватись, хто і що робить, за чиї кошти. Якщо це за кошти інвестора — то власник має написати гарантійного листа, що це він робить. Якщо це кошти міста — також інформація, де ми беремо кошти, хто і як буде проводити тендер. На нараді мають бути всі власники цих підприємств, бо вони, коли починали там будувати, клялись, що інфраструктура там буде зроблена, а зараз дурять. Їм про це треба нагадати», — додав мер.

Так, за словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, до детального плану мікрорайону «Під Голоском» було внесено низку змін,у зв’язку зі збільшення кількості мешканців.

«Детальний план району «Під Голоском» був схвалений 2013 року. З того часу у нього було запропоновано низку змін, 5 з яких прийняті, ще 6 — перебувають у процесі розробки, та одна зміна була визнана нечинною у рамках судового процесу. Якщо на початковій стадії в цьому мікрорайоні проживало 1750 людей, то зараз їх кількість сягнула понад 8 тис. Відтак збільшилась кількість забудов, як ви можете побачити, у процесі будівництва. Така велика кількість людей робить цю вулицю повноцінним мікрорайоном, який, звичайно, потребує належної інфраструктури.

Часто у мережах говорять про те, що там нічого не заплановано і нічого не робиться. Ми хочемо довести, що це не так. Насправді там заплановано будівництво 3 шкіл, 7 дитячих садочків, парк, сквер, стадіон, спорткомплекс та поліклініка. Для того, аби розпочати будівництво цих об’єктів, потрібно отримати належну документацію. По 6 об’єктах ми маємо прийняті проекти ухвал, ще низку ухвал ми виносили на розгляд сесії міської ради, але, на жаль, їх не вдалось розглянути через політичні причини.

При цьому на одній земельній ділянці садочок вже фізично будується приватною компанією, яка взяла на себе зобов’язання це зробити. На жаль, будівництво було призупинене, але цього тижня там відновили роботи, тому ми сподіваємось, що цей забудовник виконає повноцінно свої зобов’язання. Всі інші об’єкти перебувають на завершальній стадії створення проекту землеустрою, їх голосуватимуть на сесії міської ради», — відзначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Під час обговорення питання голова Шевченківської РА Надія Банах запропонувала влаштувати світлофорний об`єкт на виїзді з вул. Малоголосківської на вул. Варшавську, а також влаштувати хідник. Зокрема, вона наголосила на врахуванні питання транспорту і можливості запуску маршруту до мікрорайону.

«Ми це питання будемо доповідати щотижня на виконавчому комітеті. Інакше діла не буде. Там відбулась проста річ — бізнес кинувся заробляти гроші, отримавши дозволи там будувати. Це складно відрегулювати, не маючи ДАБІ. Сьогодні ми не маємо впливу. Наступного тижня на місці готуємо робочий виїзд, представляємо план дій», — акцентував мер Львова Андрій Садовий.

Рішення виконавчого комітету обіцяють прописати з усіма зауваженнями, які прозвучали на засіданні виконавчого комітету.

Про це повідомила пресслужба ЛМ ^(https://city-adm.lviv.ua/news/culture/architecture-and-historic-heritage/279252-mi-prizupinimo-vidachu-dozvoliv-na-nove-budivnitstvo-u-mikrorajoni-pid-goloskom-a-sadovij)Р.

«Щоденний Львів ^(https://dailylviv.com/news)» повідомляв, що Садовий збере нараду з Чаплінським на вул. Малоголосківській для аналізу будівельних прорахунків ^(https://dailylviv.com/news/sytuatsiyi-i-pryhody/sadovyi-zbere-naradu-z-chaplinskym-na-vul-maloholoskivskii-dlya-analizu-budivelnykh-prorakhunkiv-84055).

Нагадаємо, на вул. Під Голоском замість 2-х висоток буде аж 14-ть. ^(https://dailylviv.com/news/ekonomika/na-vul-pid-holoskom-zamis-2-kh-vysotok-bude-azh-14-t-83498)