Роман Демчина продасть ПП «Рома» німецькій компанії. Одну з найбільших дорожніх компаній Львівщини поглинуть німці

Роман Демчина є депутатом облради та членом комісії з питань дорожнього господарства

Депутат Львівської обласної ради від «Блоку Петра Порошенка» Роман Демчина ^(https://zaxid.net/roman_demchina_tag53327/) планує продати свою дорожньо-будівельну компанію ПП «Рома» німецькому інвесторові. Про продаж компанії Демчина заявив ще в червні, нині ж, за словами депутата, тривають перемовини щодо можливого поглинання його підприємства іноземною компанією.

У червні 2020 року Роман Демчина повідомив ^(https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1381014652286841&id=100011349592835) у Facebook, що вирішив продати свою компанію ПП «Рома». Ця фірма є однією з найбільших ^(https://zaxid.net/tenderni_koroli_lvivshhini_n1474732), що займаються ремонтами автошляхів у Львівській області. Рішення про продаж успішного бізнесу Демчина пояснив вимогами «відкатів» з боку чиновників, проте не вказав, хто саме вимагав у нього гроші.

Згідно з даними ^(https://youcontrol.com.ua/contractor/?id=15635447&tb=file) системи YouControl, станом на 15 вересня жодних змін у схемі власності компанії не відбулося, її засновником та директором залишився Роман Демчина. Окрім того, ПП «Рома» протягом літа та на початку осені перемагало у тендерах ^(https://youcontrol.com.ua/contractor/?id=15635447&tb=government-procurement) на ремонт доріг, зокрема у Винниках, Яворівському і Сокальському районах, та на інших об’єктах.

У коментарі ZAXID.NET Роман Демчина повідомив, що його підприємство справді виставлене на продаж, наразі тривають перемовини з потенційним покупцем.

«Найімовірніше це буде іноземний інвестор – німецька компанія, яка планує зайти на ринок України та Львівщини. Якщо, не дай Бог, щось не зміниться, бо це є життя, ми не можемо нічого гарантувати», – зазначив Роман Демчина. Однак він відмовився оприлюднити назву німецької компанії та оціночну вартість свого підприємства. За його словами, планується злиття іноземної компанії та ПП «Рома».

«Ми [«Рома»] поповнюємо статутний капітал потужної компанії з Німеччини. Наразі є добро з ними. Ми чекаємо завершення карантину, бо вони не можуть приїхати сюди, так само я не можу поїхати в Німеччину. Якби не карантин, то інвестор вже б зайшов на Львівщину», – повідомив Роман Демчина та додав, що навмисно шукав покупця за кордоном, а від пропозицій українських великих дорожньо-будівельних компаній відмовився.

За словами Демчини, йдеться саме про поглинання ПП «Рома» німецькою компанією. «Після завершення цього процесу я не матиму стосунку до цієї компанії», – уточнив він.

Водночас у розмові із ZAXID.NET Роман Демчина заперечив свої попередні слова про те, що продає компанію через вимагання відкатів, та заявив, що до продажу вдався через «політичні моменти».

«Я є діючий депутат обласної ради від БПП. Проти партії пішов чорний піар, нібито пропорошенківська партія – то є злодії. Хоча наразі нема жодної справи»,– сказав він, зазначивши при цьому, що не знає і навіть не здогадується, хто був замовником «чорного піаруз проти нього.

ZAXID.NET спробував з’ясувати, який саме німецький інвестор планує прийти на Львівщину. Але департамент економічної політики Львівської ОДА та представники Європейської Бізнес Асоціації, яка, зокрема, сприяє розвитку європейського бізнесу в Україні, повідомили, що не мають інформації про це. Також ZAXID.NET надіслав листа до Німецько-Української промислово-торговельної палати з проханням надати коментар у разі, якщо вихід на український ринок однієї з німецьких дорожньо-будівельних компаній справді планується, та чекає на відповідь.

Нагадаємо, податкова інспекція підозрює ^(https://zaxid.net/podatkivtsi_podozryuyut_deputata_lvivskoyi_oblradi_romana_demchinu_v_uhilyanni_vid_splati_podatkiv_n1500207) депутата облради Романа Демчину ^(https://zaxid.net/roman_demchina_tag53327/) у несплаті 3,1 млн грн податків. Слідчі ДФС перевіряють банківські документи та усі договори укладені на ремонт доріг між ПП «Рома» та держзамовниками впродовж 2018-2019 рр.

У березні 2020 року антикорупційний сайт «Наші гроші» повідомляв ^(https://zaxid.net/podatkivtsi_podozryuyut_deputata_lvivskoyi_oblradi_romana_demchinu_v_uhilyanni_vid_splati_podatkiv_n1500207) про цікавий випадок, коли тендер на ремонт доріг у смт Брюховичі скасували після того, як ПП «Рома» перемогло на аукціоні. Під час аукціону ця компанія запропонувала на 20% нижчу ціну за очікувану вартість. Це перший випадок коли «Онур» прийняв участь у тендері на ремонт доріг від Брюховицької селищної ради і програв. Тендер скасували під приводом ліквідації наслідків коронавірусу.

Створене 1995 року ПП «Рома» є однією із найбільших компаній, що займаються ремонтом доріг у Львівській області. На фірмі працює понад 270 людей, вона також має у власності піщаний кар’єр у селі Стара Скварява. Упродовж 2019 року компанія виграла тендери на ремонт доріг в області на понад 266 млн грн.

Власник та директор ПП «Рома» Роман Демчина на місцевих виборах 2015 року переміг у 43 окрузі (Жовківський район) та пройшов у Львівську обласну раду від «Блоку Петра Порошенка». Наразі він є членом постійної комісії Львівської облради з питань дорожнього господарства ^(https://lvivoblrada.gov.ua/the-structure/postiini-deputatski-komisiji-1).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter